Informacje duszpasterskie XXVI Niedziela zwykła – 30.09.2018 r.

Bóg nas stworzył i kocha każdego z nas  jako swoje dzieci. I to jest prawda. Prawdą jest również to, że stajemy przed ołtarzem i oddajemy Bogu chwałę  jako ludzie grzeszni. Droga do szczęścia wiecznego a także szczęścia tu na ziemi, wiedzie przez uznanie Bożej miłości i dobroci oraz swojej słabości i grzechu. Niech udział w Mszy św. uzdalnia nas do życia w prawdzie.

  1. Jutro w liturgii będziemy wspominać: św. Teresę od Dzieciątka Jezus, we wtorek – Świętych Aniołów Stróżów, w czwartek – św. Franciszka z Asyżu, w piątek – św. Faustynę.
  2. W poniedziałek (01 X) rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe. W naszym kościele będą odprawiane codziennie o godz. 17.45 a w niedzielę o 18.00. Przypominajmy sobie różańce naszych ojców i matek wytarte od nieustannej modlitwy. Niech te różańce staną się czytelnym znakiem naszego zawierzenia Maryi, Matce Chrystusa i naszej. Niech nasza modlitwa będzie naszą odpowiedzią na wielokrotne wołanie Maryi podczas objawień w różnych sanktuariach świata do odmawiania różańca. Zachęcamy do licznej obecności, dzieci, młodzież i dorosłych.
  3. We wtorek (02 X) o godz. 17.30 katecheza dla rodziców i dzieci z I klas Szkoły Podstawowej. Serdecznie zapraszamy.
  4. W środę o godz.17.00 spotkanie Żywego Różańca. Pielgrzymka Kół Żywego Różańca  do Mrzygłodu  w najbliższą sobotę, zapisy w zakrystii i kancelarii.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych i starszych parafian ze spowiedzią i Komunią św. Okazja do spowiedzi świętej codziennie pół godziny przed Mszą świętą , a w pierwszy piątek od godziny 17.30. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do odprawienia nowenny 9 pierwszych piątków miesiąca przez spowiedź i komunię świętą.
  6. Katecheza dla kandydatów do bierzmowania – Rok I (kl. VII) w piątek o godz. 19.10 w salce parafialnej.
  7. Zachęcamy do czytania „NIEDZIELI”, w dzisiejszym numerze m.in: o synodzie młodych, o DNA współczesnej młodzieży, o tajemnicy stygmatów św. Ojca Pio. W naszej gazetce „Jakubowe Nowiny” informacje z życia parafii i inne artykuły.