Informacje duszpasterskie XXVI Niedziela zwykła – 25.09.2022r.

W dzisiejszej Ewangelii spotykamy dwie przeciwstawne postawy: próżnego bogacza i pokornego Łazarza. Skierowane do nas ostrzeżenie pobudza do modlitwy o dar wrażliwości i duchowej czujności. Prośmy w dzisiejszej Eucharystii, aby nasze spojrzenie na życie było prawdziwie zanurzone w optyce Ewangelii.

 

1. W sobotę rozpoczniemy miesiąc październik, w którym w sposób szczególny czcimy Maryję, modląc się modlitwą różańcową. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, codziennie o godz. 17.45.

W rozpoczynającym się tygodniu przypada I sobota miesiąca. Po Mszy Św. porannej zostanie odprawione Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

UWAGA- Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy na nabożeństwa z poświęceniem różańców w sobotę, niedzielę lub poniedziałek na godz. 17.45

2. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
– we wtorek, 27 września, wspomnienie św. Wincentego a’Paulo, kapłana,                
– w środę, 28 września, wspomnienie św. Wacława, męczennika, w tym dniu imieniny obchodzi Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo, Metropolita Częstochowski, nasz Parafianin. Dziękując za dotychczasową posługę, przekazujemy Mu z darem modlitwy najlepsze życzenia: obfitego Bożego błogosławieństwa w podejmowanych zadaniach.
                                                                     
w czwartek, 29 września, święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w tym dniu natomiast świętuje  ks. Michał. Zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji o godz. 7.00. Dostojnemu solenizantowi życzymy Bożego błogosławieństwa, by mógł rozwijać charyzmaty i talenty, którymi obficie został obdarowany.                             w piątek, 30 września, wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła,
– w sobotę, 1 października, wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.

3. ZAPISY DZIECI NA PRZYGOTOWANIA DO PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ –  UWAGA    (do 30 września ) 

Przyjmujemy do zapisu dzieci z klas I , II, i III z parafii św. Jakuba Apostoła. Inne dzieci mogą zostać zapisane TYLKO po przedłożeniu zgody ks. proboszcza ze swojej parafii. Miejsce zapisów: Kancelaria Parafialna od poniedziałku do soboty w godzinach 19.15 – 20.00. Obecni przy zapisie: rodzice, czyli matka i ojciec dziecka lub prawny opiekun.

4. Przypominamy też o zapisach uczniów z klas 6 i nie tylko na przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Przy zapisie musi być ktoś z rodziców lub opiekunów. Zapisać można u Ks. Michała składając odpowiednią deklaracje.

5. W nowym numerze tygodnika „Niedziela”  znajdziemy m.in.: Bądź mi zawsze ku pomocy (Kim są anioły, archanioły, serafiny i cherubiny, wreszcie Anioły Stróże? Jak wyglądają? Co robią?). Religie nie spadają z nieba…  Zbrodnia i miłosierdzie, Naucz się rozmawiać z nastolatkiem.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!