Informacje duszpasterskie XXV Niedziela Zwykła – 24.09.2023r.

Informacje duszpasterskie
XXV niedziela zwykła  24.09.2023 r

Dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy z powodu wojen, czy innych nieszczęść są zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny.

 1. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
  – w poniedziałek, 25 września, wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, kapłana,                                                                                                                            
  – w środę, 27 września, wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana,      
  – w czwartek, 28 września, wspomnienie św. Wacława, męczennika. W tym dniu imieniny obchodzi Ksiądz Arcybiskup  Wacław Depo nasz Sąsiad i Parafianin. Z racji imienin oraz 70 rocznicy urodzin  przekazujemy Mu z darem modlitwy najlepsze życzenia: obfitego Bożego błogosławieństwa, światła Ducha Świętego  w prowadzeniu ludu Bożego do zbawienia. Msza święta w intencji Solenizanta i Jubilata w naszym kościele w środę o godzinie 18.30.       
  – w piątek, 29 września, święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,           
  – w sobotę, 30 września, wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.
 2. 28 września br., w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, o godzinie 15.00. na placach, rogach i skrzyżowaniach ulic i na wiejskich rozdrożach pojawią się ludzie, aby odmówić koronkę do Miłosierdzia Bożego. Włączamy się do tej akcji.

 3. Po wakacyjnej przerwie wznowiliśmy spotkania grup duszpasterskich. Prosimy i apelujemy do osób chętnych o wzmocnienie szeregów Bractwa Eucharystycznego, Żywego Różańca, Akcji Katolickiej, Zespołu Formacji Duchowej, Kręgu Biblijnego. Zapraszamy nowych chłopców do włączenia się w Liturgiczną Służbę Ołtarza, a dziewczynki do scholii. Harmonogram spotkań poszczególnych grup podajemy na stronie internetowej parafii oraz w gablotce.

 4. Za tydzień rozpoczniemy październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w  naszym kościele będą odprawiane codziennie o godz. 17.45. Zachęcamy do licznej obecności, dzieci, młodzież i dorosłych. Zapraszamy. Dzieci klas III przygotowujące się do pierwszej spowiedzi i Komunii Św. wraz z rodzicami  zapraszamy na poświęcenie różańca  2 i 3 października na godz.17.00.

 5. Wkrótce do sakramentu bierzmowania przystąpią uczniowie z klasy VIII SP i młodzież z klas pierwszych szkoły średniej. Prosimy kandydatów i ich rodziców o kontakt z ks. Pawłem.

 6. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla ofiar  trzęsienia ziemi w Maroku i powodzi w Libii. Za każdy dar serca składamy Bóg zapłać.

 7. Ze względów organizacyjnych ulegają zmiany godzin pracy kancelarii parafialnej: kancelaria będzie czynna od poniedziałku do piątku w dotychczasowych godzinach, a w sobotę kancelaria będzie nieczynna.

 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W  Niedzieliwarto przeczytać artykuły pt: „Misja specjalna Ojca Pio”oraz, „Skuteczny święty”, jest także kwartalnik Niedziela Magazyn.

W minionym tygodniu odeszła do Pana: Elżbieta Janiszewska. Pomódlmy się o dar nieba dla Niej i wszystkich zmarłych. Wieczny odpoczynek…