Informacje duszpasterskie XXV Niedziela zwykła – 23.09.2018 r

Uczniowie posprzeczali się, kto z nich jest największy. Jezus im powiedział: „Jeśli ktoś chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich”. Nie pieniądze, nie władza, nie zajmowana pozycja w społeczeństwie czyni człowieka wielkim, lecz postawa służby względem drugiego człowieka w prostocie serca. Czy do takiej wielkości dążymy?

  1. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: w środę św. męczenników Kosmę i Damiana, w czwartek – św. Wincentego a Paulo, kapłana, w piątek św. Wacława, męczennika. W tym dniu przypada dzień Imienin Księdza Arcybiskupa Metropolity, Wacława Depo. W modlitwach polecamy Bogu Jego osobę i służbę Kościołowi. W sobotę będziemy czcić Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Najbliższy czwartek to również Dzień Podziemnego Państwa Polskiego.
  2. Już po raz jedenasty 28 września 2018 roku – w najbliższy piątek, o godzinie 15.00 na placach i skrzyżowaniach ulic , a także na wiejskich rozdrożach całego świata pojawią się chrześcijanie, by odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Tych, którzy będą mogli bardzo serdecznie zapraszamy na tę piękną modlitwę w najbliższy piątek na godz. 15.00 na plac Biegańskiego przed naszym Kościołem.
  3. Spotkanie formacyjne dla dzieci z klas III i ich rodziców odbędzie się we wtorek o godz.17.30. Zapraszamy.
  4. Chór parafialny męski spotyka się każdy piątek o godzinie 16.30 a chór mieszany również w każdy piątek, ale o godzinie 19.45. Zapraszamy również nowych członków. Schola dziecięca swoje próby ma w każdą sobotę o godz. 11.00. Zapraszamy dzieci, które chciałyby do scholii dołączyć.
  5. W gablotach przed kościołem i na stronie internetowej jest zamieszczony plan spotkań wszystkich grup duszpasterskich. Prosimy o zapoznanie się z nim.
  6. Od października będziemy przyjmować intencje mszalne na rok 2019. Pamiętajmy przede wszystkim o rocznicach i jubileuszach.
  7. Polecamy gazetkę parafialną Jakubowe Nowiny poświęconą życiu parafii . W nowym numerze tygodnika „Niedziela” znajdziemy m.in. prezentację nowej biografii ks. Jerzego Popiełuszki, rozmowę z Haliną Frąckowiak i wiele innych interesujących artykułów.

Pan Bóg wezwał do Siebie z naszej wspólnoty parafialnej:
Franciszka Sitarza, Wacława Wydrychiewicza, Barbarę Małysza.
Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.