Informacje duszpasterskie: XXIX niedziela zwykła 18.10.2020 r.

Gromadzimy się by wysławiać Boga, Stwórcę świata i głosić chwałę Chrystusa, który świat zbawił. Powołani jako chrześcijanie  mamy swym życiem przyczyniać się do uświęcania świata, w którym nieustannie dokonuje się zbawienie. Jesteśmy narzędziem w ręku Boga dla dobra świata, by przyspieszyć odnowienie wszystkiego w Chrystusie.

 1. Rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod hasłem „Oto ja, poślij mnie”. Pamiętajmy w naszych modlitwach o misjach, misjonarzach i zechciejmy objąć dzieła misyjne Kościoła także wsparciem materialnym. Bóg zapłać za ofiary składane dziś do puszek na ten cel.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Dzisiaj będziemy się modlić o ustanie pandemii; w poniedziałek w intencji misji w Afryce, we wtorek w intencji misji w Azji, w środę w intencji misji w Ameryce; w czwartek w intencji misji w Australii i Oceanii; w piątek w intencji misji w Europie; w sobotę w intencji wspierających modlitewnie i materialnie dzieło misyjne Kościoła; w niedzielę w intencji dobroczyńców naszego kościoła i parafii oraz za wszystkich parafian.
 3. We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera, a w czwartek wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
 4. Rodziców i dzieci (z klas III SP) przygotowujące się do pierwszej Komunii Świętej zapraszamy do kościoła we wtorek  na  godz.17.00.  Chcemy w tej wyjątkowo trudnej sytuacji epidemicznej  omówić sposób przygotowania dziecka do spotkania z Jezusem
  w sakramencie Pokuty i Pojednania oraz  Eucharystii. Obecność rodziców (przynajmniej jednego) zainteresowanych I Komunią swojego dziecka jest obowiązkowa. Spotkanie odbędzie się zgodnie z zastosowaniem norm bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego.
 5. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. W zakrystii
  i kancelarii można składać tzw. wypominki. Jest już możliwość zamawiania Mszy św. na przyszły rok.
 6. Dziękujemy za 3030 zł złożone w ubiegłą niedzielę na „tacę remontowa”, za wpłaty na konto a także za ofiary do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Bóg zapłać.
 7. Do nabycia jest nowy numer tygodnika „Niedziela” i „Jakubowe Nowiny”.
 8. Zapraszamy do Kaplicy Całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu na osobiste spotkanie z Chrystusem.
 9. Przypominamy, że w świątyni obowiązuje zasłanianie ust i nosa oraz zachowanie dystansu. Według obowiązujących od soboty nowych obostrzeń sanitarnych podczas zgromadzeń religijnych w kościołach może uczestniczyć ograniczona ilość wiernych. W naszej świątyni równocześnie może przebywać 50 osób oraz 10 w kaplicy wieczystej adoracji.

W ostatnim tygodniu odeszli  z naszej wspólnoty do wieczności:

śp. ks. prof. Zdzisław Małecki, śp. Andrzej Kapcia, śp. Zofia Wujec,
śp. Wiesław Brągoszewski.

Módlmy się za nich: Wieczny odpoczynek … .

 

Bóg zapłać za wspólnotę modlitewną, każdą życzliwość i troskę. Niech dobry Pan błogosławi nam na nadchodzący tydzień, niech darzy zdrowiem i pokojem serca.