Informacje duszpasterskie – XXIX Niedziela zwykła – 17.10.2021r

Kto idzie za Jezusem, musi zmieniać nieustannie swój sposób myślenia. Droga Jezusa nie jest drogą zaszczytów, panowania nad innymi, poczucia wyższości. To droga pokornej służby innym. Prośmy Pana, by uwolnił nas od pychy, od żądzy władzy i dominowania nad innymi. W każdej Eucharystii Bóg daje nam siebie bardzo pokornie.

 1. W liturgii Kościoławspominać będziemy: w poniedziałek św. Łukasza Ewangelistę; we wtorek  bł. Jerzego Popiełuszką, kapłana; w środę św. Jana Kantego, prezbitera; w piątek św. Jana Pawła II, papieża; w sobotę św. Józefa Bilczewskiego, biskupa. We wtorek będziemy przeżywać także uroczystość 24 rocznicy poświęcenia naszego kościoła (konsekracji).
 2. Rodziców i dzieci (z klas III) przygotowujące  się do pierwszej Komunii Świętej zapraszamy do kaplicy na plebani we wtorek (19 X ) na  17.30.
 3. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych.
  W zakrystii i kancelarii można składać tzw. wypominki. Modląc się za zmarłych dziękujemy za ich życie, dziękujemy za dobro przez nich uczynione, prosimy

  o odpuszczenie grzechów i błagamy dla nich o dar nieba. My też kiedyś będziemy potrzebowali takiej modlitwy.
 4. Jest już możliwość zamawiania Mszy św. na przyszły rok.
 5. Dziękujemy za 3330 zł złożone w ubiegłą niedzielę na „tacę remontowa”, za wpłaty na parafialne konto bankowe a także za ofiary do puszek na Fundusz Nowego Tysiąclecia. Bóg zapłać.
 6. Do nabycia jest nowy numer tygodnika „Niedziela” i „ Jakubowe Nowiny”.
  W nowym numerze tygodnika „Niedziela” znajdziemy m.in. artykuły
  o świeckich ewangelizatorach – Jak dziś mówić innym o Jezusie?
 7. Następna niedziela rozpocznie Tydzień Misyjny. Modlitwą i wsparciem materialnym obejmiemy dzieła misyjne Kościoła składając  ofiary do puszek na ten cel.
 8. Zapraszamy do Kaplicy Całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu na osobiste spotkanie z Chrystusem.
 9. W najbliższą sobotę (21 X 2021) o godz. 16.30 w Domu Parafialnym odbędzie się wieczór poezji oraz spotkanie autorskie z panem Tadeuszem Luterkiem. Prezentacje tomiku poezji „Strofy Jakubowe” dokona ks. Mariusz Frukacz. Serdecznie zapraszamy.

W ostatnim tygodniu odeszli  z naszej wspólnoty do wieczności śp. Teresa Ziora,
śp. Sławomir Jarosz. Módlmy się za nich: Wieczny odpoczynek
… .