Informacje duszpasterskie XXIV Niedziela Zwykła – 17.09.2023r.

Informacje duszpasterskie
XXIV niedziela zwykła  17.09. 2023 r

1. Dziś obchodzimy rocznicę napadu Rosji na Polskę (17 IX 1939 ), a także Światowy Dzień Środków Przekazu

2. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek – święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. W tym dniu zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 18.30.Po mszy św. spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do przyjęcia I Komunii św. z klasy I, II i III oraz ich rodzicami.

środa – wspomnienie św. męcz. Andrzeja Kim Taegon   i Towarzyszy,

czwartek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty i  dzień imienin  ks. Mateusza  Ociepki, naszego wikariusza. Msza w  intencji Solenizanta o godz. 18.30. Pamiętajmy także o ks. Mateuszu w naszych osobistych modlitwach.

sobota – wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

3. W dalszym ciągu trwają zapisy dzieci z klasy I i II szkoły podstawowej na przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej. Rodzice zgłaszają swoje dzieci w godzinach pracy kancelarii.

4. Po wakacyjnej przerwie wznawiamy cykliczne spotkania wspólnot parafialnych. Zachęcamy do zapoznania się z duszpasterskimi propozycjami, które zostały umieszczone w gablocie parafialnej i na  naszej stronie internetowej. Prosimy i apelujemy do osób chętnych o wzmocnienie szeregów Bractwa Eucharystycznego, Żywego Różańca, Akcji Katolickiej, Zespołu Formacji Duchowej, Kręgu Biblijnego. Zapraszamy nowych chłopców do włączenia się w Liturgiczną Służbę Ołtarza, a dziewczynki do scholi.

5. We wtorek (19.09 ) o godz. 11.00 w bazylice archikatedralnej Msza św. pod przewodnictwem ks. Bpa Andrzeja Przybylskiego w intencji chorych. Zapraszamy.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli warto przeczytać artykuł pt: „Kto kradnie nam dzieci”, jest także dziś nowy kwartalnik Niedziela Magazyn.

W minionym tygodniu odeszły do Pana: Jadwiga Całus i Józefa Mazurek. Pomódlmy się o dar nieba dla wszystkich zmarłych. Wieczny odpoczynek…

Niech Bóg błogosławi wszystkim na cały ten nowy tydzień w obowiązkach, nauce, pracy a przede wszystkim naszym świadectwie przynależności do Jezusa Chrystusa. Szczęść Boże.