Informacje duszpasterskie XXIII Niedziela zwykła 9. września 2018r.

Dziś druga niedziela miesiąca, w związku z tym całość ofiar składanych na tacę zostanie przeznaczona na prace remontowe przy naszej świątyni, które rozpoczną się już pod koniec bieżącego miesiąca. Bóg zapłać za wspieranie tego ważnego przedsięwzięcia. W poniedziałek o 19:10 pierwsze spotkanie formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas trzecich gimnazjum. Natomiast uczniowie klas siódmych szkoły podstawowej do końca września zapisują się na pierwszy rok formacji u ks. Mariusza.

W środę będziemy przeżywali wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi. Jest to dzień odpustu w Kościele Rektorackim w III Alei. W tym dniu o 16:30 spotkanie formacyjne Wspólnoty Żywego Różańca.
Zaś o 19:30 zapraszamy na katechezę chrzcielną.

W czwartek obchodzimy wspomnienie Świętego Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. Tego dnia będzie miała miejsce pielgrzymka chorych naszego dekanatu do Sanktuarium Świętego Józefa w Częstochowie na Rakowie, przy ul. Okrzei 41. Mszy Świętej o godzinie 11:00 będzie przewodniczył bp Antoni Długosz. Prosimy wszystkich opiekujących się chorymi, aby pomogli im dotrzeć na Eucharystię.

Czwartek to także 13. dzień miesiąca. Wieczorem będziemy odprawiali Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 18:30, po niej procesja różańcowa.

W piątek obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

W sobotę przeżywać będziemy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Zapraszamy w tym dniu dzieci i młodzież na spotkania formacyjne. Kandydaci na ministrantów oraz schola przychodzą na godzinę 11:00 na plebanię.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Triduum ku czci Świętego Stanisława Kostki. Zapraszamy na Eucharystię o godzinie 11:00. Kolejne spotkania w poniedziałek i wtorek o godzinie 17:00. Szczegóły podamy w przyszłym tygodniu.

Za tydzień dodatkowa Msza Święta o godzinie 10:00 w kaplicy na plebanii. Zapraszamy wszystkich chorych i starszych, a zwłaszcza osoby z chorobami wzroku.

Organizujemy pielgrzymkę dla dzieci i młodzieży do Sanktuarium Błogosławionej Karoliny Kózkówny w Zabawie. Zapraszamy wszystkich uczniów klas siódmych szkoły podstawowej i starszych. Wyjazd będzie miał miejsce w sobotę 22 września. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziś do nabycia Niedziela oraz pierwszy po wakacyjnej przerwie numer Jakubowych nowin. Jednocześnie informujemy, że 15 września odbędzie się na Jasnej Górze pielgrzymka Niedzieli. Redakcja zaprasza nas wszystkich do wzięcia udziału. Początek o godzinie 9:30 w Bazylice Jasnogórskiej.

Przed tygodniem uruchomiliśmy nową stronę internetową naszej parafii. Jej adres to: swjakub.com.pl. Zachęcamy do korzystania.

Już w październiku rozpoczniemy przyjmowanie intencji mszalnych na cały 2019r.