Informacje duszpasterskie XXII Niedziela zwykła – 28.08.2022 r

wpis w: Aktualności | 0
  1. W czwartek, 1 września przypada 83. rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się za  poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945.
  2. W tym dniu też rozpoczyna się nowy rok szkolny 2022/2023. Wszystkim dzieciom, młodzieży, nauczycielom, wychowawcom i rodzicom życzymy, by wspólnie podejmowany wysiłek przyniósł obfite owoce. Pragniemy zawierzyć Panu Bogu rozpoczynający się czas nauki i pracy, dlatego dzieci z naszej parafii ze szkół podstawowych i młodzież ze szkół średnich zapraszamy na Mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego 1 września, w czwartek, o godz.18.30.
  3. Od następnej niedzieli powracamy do zwyczajnego porządku Mszy św. w niedzielę. Msze św. są o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 17.00 i 18.30.
  4. W rozpoczynającym się tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać w dni powszednie od godz. 6.30 do 6.55 i od 18.00 do 18.25. Spowiedź dzieci w pierwszy piątek rozpocznie się o godz. 17.30 . W tym też dniu kapłani udadzą się do chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną.  Drodzy rodzice ! Praktyka kolejnych dziewięciu pierwszych piątków miesiąca jest dobrym sposobem wprowadzenia dzieci w praktykę regularnej spowiedzi..
  5. We wtorek (30.08) sierpnia w naszym kościele będziemy przeżywać Dobę  Eucharystyczną. Bardzo serdecznie zachęcamy do licznego udziału w adorowaniu  Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Porządek adoracji jest w gablocie z ogłoszeniami i na drzwiach kościoła .
  6. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

          w poniedziałek, 29 sierpnia, wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela,

          w sobotę, 3 września, wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i Doktora   
          Kościoła.

  1. Prosimy o zgłaszanie się kandydatów do (PRD) – Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Można to uczynić w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania lub pisemnie do 15 września 2022 roku. Zapraszamy do współpracy tych, którym leży na sercu dobro parafii.
  2. ZAPISY DZIECI NA PRZYGOTOWANIA DO PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ – UWAGA (do 30 września )

Przyjmujemy do zapisu dzieci z klas I , II, i III z parafii św. Jakuba Apostoła. Inne dzieci mogą zostać zapisane TYLKO po przedłożeniu zgody ks. proboszcza ze swojej parafii. Miejsce zapisów: Kancelaria Parafialna od poniedziałku do soboty w godzinach 19.15 – 20.00.Obecni przy zapisie: rodzice, czyli matka i ojciec dziecka lub prawny opiekun.

  1. Polecamy Jakubowe Nowiny i nowy numer tygodnika „ Niedziela” .Temat numeru: Tajemnicza obecność.

W minionym tygodniu odeszli do Pana: Juliusz Bielecki, Anna Bączyńska.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.