Informacje duszpasterskie XXII Niedziela zwykła – 01.09.2019 r.

wpis w: Aktualności | 0
 1. Przypadająca dziś 80. Rocznica wybuchu II wojny światowej uświadamia nam jak bardzo ważną sprawą jest pokój. Dziś we wszystkich świątyniach naszej Archidiecezji o godz. 14.00 zabrzmią dzwony a na zakończenie Mszy Św. odmawiana jest modlitwa za Ojczyznę ks. Piotra Skargi. Z racji Pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy Św. o godz. 12.30 w kaplicy Adoracji wystawienie Najświętszego Sakramentu. Wspólnotę Żywego Różańca i Bractwo Eucharystyczne a także czcicieli Bożego Miłosierdzia zapraszamy na godz. 15.00. Zakończenie Adoracji przed Mszą Św. o 17.00.
 2. W poniedziałek rozpoczynamy nowy rok szkolno-katechetyczny. O godz. 8.00 Msza Św. dla dzieci, rodziców oraz Dyrekcji i Grona Pedagogicznego ZS-P nr 1 a o 9.00 Msza dla społeczności TZN.
 3. Nasze modlitwy ubogaca wstawiennictwo:
  we wtorek – Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
  w środę – Bł. Marii Kanuty i Towarzyszek, męczennic II wojny światowej;
  w czwartek – Św. Matki Teresy z Kalkuty, zakonnicy;
  w sobotę – Św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika.
 4. W tym tygodniu przypada:
  Pierwszy czwartek miesiąca – o godz. 17.30 w kaplicy Adoracji Godzina Święta i modlitwy o nowe powołania do Służby Bożej;
  Pierwszy piątek miesiąca – o godz. 8.30 ks. Mariusz i ks. Adrian udadzą się do chorych, spowiedź św. od godz. 17.30, po Mszy Św. o 18.30 Litania do Serca Pana Jezusa i Akt wynagrodzenia temuż Sercu;
  Pierwsza sobota miesiąca – o godz. 7.00 Msza Św. o Niepokalanym Sercu Maryi, po niej Litania do Matki Bożej i Akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.
 5. Informujemy, że godziny otwarcia kancelarii parafialnej wracają do porządku sprzed wakacji:
  od poniedziałku do soboty: godz. 10.00 – 11.00
  oraz od poniedziałku do piątku: godz. 16.30 – 17.30.
 6. Za tydzień (08 IX) po Mszy Św. o godz. 11.00 poświęcenie przyborów szkolnych.
 7. Od października przyjmować będziemy w kancelarii Intencje Mszalne na 2020 r. Pamiętajmy o ważnych jubileuszach (urodzin, rocznic sakramentu małżeństwa), rocznic śmierci naszych bliskich zmarłych. Nie odkładajmy rezerwacji na ostatnią chwilę, bo potem może już nie być wolnego terminu Mszy Św.
 8. Trwają prace remontowe w kaplicy na plebanii. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy modlitwą i ofiarami materialnymi wspierają dzieło prac remontowych naszej Świątyni i Domu Parafialnego. Bóg zapłać.
 9. Polecamy nowy numer Niedzieli oraz Jakubowych Nowin.

Do wieczności odeszli:
Zbigniew Popęda; Arkadiusz Niegut; Urszula Pajączek; Arkadiusz Jaśkiewicz
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

INFORMACJA O BADANIACH

W dniu 6 września (piątek) w godz. 13.00 – 18.00 w Przychodni Lekarskiej Spółdzielczość (ul. Armii Krajowej 2 w Częstochowie) odbędą się badania:
USG Doppler tętnic szyjnych i kręgowych, tętnic i żył kończyn dolnych i górnych; USG tarczycy, prostaty (USG przezbrzuszne), USG stawów (barkowy, łokciowy, biodrowy,
Kolanowy, nadgarstka).

Badania są płatne, cena jednego badania wynosi 60 zł.
Szczegółowe informacje oraz zapisy w przychodni
REJESTRACJA 34/374-06-81