Informacje duszpasterskie XXI niedziela zwykła 23.08.2020 r.

Chrystus jest pełnią Bożego objawienia, to On posiada klucze, które otwierają przed nami tajemnice życia, przebaczenia, zbawienia. Włączeni do Kościoła przez wiarę i chrzest, mamy dostęp do Chrystusa i Bożych tajemnic. Niech nasz czynny udział w Eucharystii otworzy przed nami ogrom bogactw, mądrości i wiedzy, jakimi pragnie dzisiaj podzielić się z nami Bóg.

  1. Na Jasnej Górze trwa Nowenna przed Uroczystością Matki Boskiej Częstochowskiej Patronki Miasta i naszej archidiecezji.
    W tym przygotowaniu jako wspólnota parafialna weźmiemy udział w najbliższy poniedziałek 24 sierpnia idąc w pielgrzymce. W tym dniu Msza św. wieczorna zostanie odprawiona o godz. 17.30 i po niej bezpośrednio około 18.00 wyruszymy procesjonalnie przed Szczyt. Zapraszamy serdecznie wszystkich wiernych do liczniejszego udziału (bardzo licznego). Zabierzmy ze sobą różaniec i parasol
    i oczywiście wygodne buty. We wtorek, 25 sierpnia, wszystkie parafie oraz pielgrzymki z archidiecezji przybyłe na Uroczystość Najświętszej Maryi Panny  Częstochowskiej  uczestniczą o godz. 17.00 w Archikatedrze Częstochowskiej w Nieszporach a następnie w procesji maryjnej Alejami Najświętszej Maryi Panny na Jasną Górę. Uprzejmie prosimy wiernych o udekorowanie okien i balkonów na trasie procesji.
  2. W środę przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. w tym dniu w naszym kościele są o godz. 7.00; 9.00; 18.30. Kancelaria parafialna z racji uroczystości będzie nieczynna.
  3. Obchody liturgiczne tego tygodnia: w poniedziałek święto św. Bartłomieja Ap., w czwartek wspomnienie św. Moniki, w piątek św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła, w sobotę wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  4. W przyszłą niedzielę sierpnia (30.08) w naszym kościele będziemy przeżywać Dobę Eucharystyczną. Bardzo serdecznie zachęcamy do licznego udziału w adorowaniu Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Porządek adoracji jest w gablocie z ogłoszeniami i na drzwiach kościoła.
  5. W niedzielę także na Mszy św. o godz. 11.00 będzie Pierwsza Komunia dzieci. Wiernych, którzy nie są związani z tą uroczystością uprzejmie prosimy o wybór innej godziny Mszy świętej niedzielnej. Dzieci i ich rodziny polecamy gorącej modlitwie.
  6. W nowym numerze tygodnika Niedziela znajdziemy m.in. materiały nt. Jasnej Góry oraz wywiad o bezpieczeństwie energetycznym Polski. Natomiast nasza parafialna gazetka Jakubowe Nowiny będzie dostępna za tydzień.

 

Do wieczności odeszli śp.:

Irena Zych, Emilia Cupiał, Leonarda Iznerowicz,
Bożena Nowicka, Andrzej Klimasiński.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…