Informacje duszpasterskie XX Niedziela zwykła – 18.08.2019 r


Chrystus przyszedł rzucić ogień na ziemię. Jego miłość jest prawdziwa i pewna. Kiedy przychodzimy na Mszę św. poddajemy nasze serca Bożemu działaniu, aby i w nas zapłonął ogień miłości. Nie bądźmy obojętni na to, co dzieje się na ołtarzu. Jezus jest realnie obecny wśród nas.

  1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: we wtorek św. Bernarda (1090-1159), Francuza, cystersa, opata i piewcę chwały Maryi , w środę św. Piusa X(1835-1914), papieża, realizatora hasła: odnowić wszystko w Chrystusie , w czwartek NMP Królową, w sobotę obchodzimy święto św. Bartłomieja (I w.), Apostoła, świadka Chrystusa w Indiach i Armenii, męczennika.
  2. W piątek 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze “Niedzieli ” przeczytamy m.in. artykuł o modlitewnym wydarzeniu „ Polska pod Krzyżem”, o kryzysie wiary w Europie czy o 140. Rocznicy objawień w Knock.
  4. Zapraszamy na naszą parafialną pielgrzymkę do Sanktuarium Jasnogórskiego w sobotę , 24 sierpnia .Wychodzimy o godz. 18.00 spod kościoła.
  5. Taca z ubiegłej niedzieli wyniosła 4624,50 zł. Jak zwykle serdecznie dziękujemy za ofiarność. Równie serdecznie dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła i za przygotowanie go do liturgii.


Do wieczności odeszli: śp. Jerzy Mazik, Zbigniew Małek, Irena Sitarz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


Choć większość czasu wakacji już poza nami, to wszystkim, którzy korzystają z wypoczynku, pragniemy życzyć, by był on piękny i bezpieczny. Niech dobry Pan błogosławi nam na kolejny tydzień wakacyjnego wypoczynku i pracy.