Informacje duszpasterskie XVIII niedziela zwykła 2.08.2020 r.

wpis w: Aktualności | 0

W dzień poświęcony Panu, po całym tygodniu pracy czy zasłużonego wypoczynku, przychodzimy do świątyni, do Tego, który powiedział: „Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych”. Tylko Jezus Chrystus może dać pokarm, który nie ginie, który zaspokaja wszelkie głody ludzkiego serca. On dziś woła: „Wszyscy spragnieni, przyjdźcie”. Uczestnicząc w Eucharystii odpowiedzmy na Jego zaproszenie, bo tylko On zna nasze ukryte pragnienia i może je zaspokoić.

  1. W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Przypominamy, że warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
  2. Obchody liturgiczne tego tygodnia: wtorek, 4 sierpnia, wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, patron proboszczów. W środę, 5 sierpnia, przypada święto Matki Bożej Śnieżnej – rocznica poświęcenia papieskiej Bazyliki Najświętszej Maryi Panny Większej w Rzymie. W czwartek, 6 sierpnia obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego: Msze Św. o 7.00; 9.00 i 18.30. W sobotę, 8 sierpnia, św. Dominika (ok. 1170-1221), prezbitera, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów,
  3. W tym tygodniu przypadają I Czwartek i I Piątek miesiąca. Zapraszamy na Mszę św.
    o godz. 7.00 lub 18.30. Pół godziny przed Mszami św. jest okazja do spowiedzi św. Ksiądz Proboszcz odwiedzi z posługą sakramentalną starszych i chorych parafian.
  4. Zachęcamy do obecności na Mszach św. w ciągu tygodnia, adoracji w Kaplicy Najświętszego Sakramentu, która jest codziennie otwarta i do modlitwy  za świat, naszą parafię i nasze rodziny.
  5. W nowym numerze tygodnika Niedziela znajdziemy m.in. ciekawe materiały o aniołach oraz artykuł o naszej parafii. Polecamy również pismo dla dzieci Tęcza.
  6. Taca zbierana podczas każdej Mszy św. w przyszłą niedzielę, 9 sierpnia, będzie przeznaczona na prace przy naszym kościele. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na ten cel.

W minionym tygodniu odeszli do Pana: Tadeusz Wiltos i Tadeusz Rak.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Wszystkim Drogim Parafianom i przybyłym do naszej parafii Gościom życzymy dobrej niedzieli i szczęśliwego tygodnia.