Informacje duszpasterskie XVIII Niedziela zwykła – 04.08.2019 r

Jezus przestrzega nas dzisiaj przed gromadzeniem mienia. Nawet jeśli będziemy mieć wszystkiego w nadmiarze, nie mamy pewności jutra – nie wiemy, kiedy Bóg nas powoła do siebie. Warto więc zatroszczyć się o bogactwa, które podobają się Bogu – dobro i miłość okazywane drugiemu człowiekowi, czyste sumienie, życie zgodne z przykazaniami. Niech ta Msza św. umocni nas w dokonywaniu codziennych wyborów dążenia do tego, co w górze a nie do tego, co na ziemi. Oby materialny świat nigdy nie przesłaniał nam Boga.

  1. Witamy serdecznie ks. dr Adriana Fertacza, który rozpoczął pracę w naszej parafii od sierpnia br. życzymy mu wszelkiej Bożej opieki na ten czas
  2. Naszą szczególną pamięcią i modlitwą otaczamy dzisiaj wszystkich proboszczów, wzywając orędownictwa św. Jana Marii Vianneya, patrona
  3. We wtorek Święto Przemienienia Pańskiego. Serdecznie zapraszamy wszystkich w tym dniu na Mszę św. z homilią na godz. 7.00; 9.00 i 18.30.
  4. W czwartek liturgiczne wspomnienie św. Dominika – Kapłana, w piątek – św. Benedykty od Krzyża, Patronki Europy, w sobotę – św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika.
  5. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na cele gospodarcze.
  6. Serdecznie dziękujemy tym osobom , które włożyły wiele trudu w posprzątanie świątyni i przygotowały ją do liturgii. Bóg zapłać.
  7. Trwa okres letniego wypoczynku. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół oraz bogatych przeżyć duchowych.

 


Pan Bóg powołał do wieczności z naszej parafii: Krystynę Gabryjelską, Sylwię Dziurską, Olgę Pochyła. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…