INFORMACJE DUSZPASTERSKIE: XVIII Niedziela Zwykła – 01 VIII 2021

wpis w: Aktualności | 0
 1. W liturgii Chrystus Pan wskazuje nam, że jest Chlebem Życia. Pan Bóg nie zmusza nas do tego, ale pokornie zaprasza, abyśmy nie ustali w drodze, byśmy doświadczyli bezpośrednio skutków i owoców Bożej Miłości. Pokarm od Boga nie jest tylko Jego darem dla człowieka, ale jest treścią powierzonego mu zadania. Prawdziwą siłę człowiek otrzymuje z Eucharystii.
  W każdej cząstce Hostii znajduje się ta sama moc, z którą Zbawiciel do nas przychodzi, abyśmy życie mieli.

Obchodzimy 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny. Jednocześnie rozpoczynamy miesiąc modlitwy o trzeźwość narodu. 

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o 12.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00. Koronka do Miłosierdzia Boże o godz. 15.00.
 1. Zgodnie z zapowiedzią dziś po Mszach Św. zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych
  w wyniku powodzi w Polsce oraz innych krajach Europy (Niemcy, Belgia, Holandia). Ks. Arcybiskup Metropolita Częstochowski zachęca do modlitwy za poszkodowanych i zmarłych oraz do ofiarności, która jest wyrazem braterskiej solidarności i miłości. Bóg zapłać za okazane zrozumienie i wsparcie. 
 1. Jutro liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej Anielskiej, Odpust Porcjunkuli. Każdy, kto nawiedzi swój kościół parafialny, spełniając zwykłe warunki zyskuje odpust zupełny (pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej i Wyznania wiary oraz sakramentalna spowiedź i Komunia św. wraz z modlitwą w intencjach papieża – nie za papieża, ale w intencjach, w których on się modli; ponadto wykluczone przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu).
 1. W tym tygodniu patronują nam:
 • w środę – Święty Jan Maria Vianney, prezbiter, patron proboszczów;
 • w sobotę – Błogosławiony Edmund Bojanowski, szlachcic, patriota, założyciel Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny, pionier apostolatu świeckich.
 1. W piątek Święto Przemienienia Pańskiego. Msze Św. o godz. 7.00; 9.00 i 18.30.
 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odpowiednie do tych dni nabożeństwa. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszami Św. a w piątek od godz. 17.30.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedziela.

 

Odeszły do wieczności: Barbara Będkowska, Wacława Grohman

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej, Św. Józefa, Jej Oblubieńca oraz naszego Św. Jakuba Apostoła
 na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.