Informacje duszpasterskie XVII Niedziela zwykła – 24.07.2022r.

wpis w: Aktualności | 0

1. W dniu dzisiejszym przypada Światowy Dzień Osób Starszych. Pamiętajmy o seniorach w modlitwie i darzmy ich szacunkiem i troską.

2. Jutro w naszym kościele przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci Świętego Jakuba Starszego Apostoła – Patrona naszej parafii. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana, był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu. Uroczysta SUMA ODPUSTOWA o godzinie 18.30, której będzie przewodniczył Ks. Janusz Wojtyla, proboszcz parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Częstochowie. Zachęcamy wszystkie wspólnoty parafialne i służbę liturgiczną, Parafian i Gości do licznego udziału w tej Mszy Św. Serdecznie zapraszamy. Skorzystajmy z łask tej uroczystości.

3. Ponadto w tym tygodniu patronują nam: – jutro także przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa, który zginął śmiercią męczeńską w III wieku. We wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Będziemy modlić się za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność na drodze. Z tej okazji po Mszach Świętych błogosławimy kierowców i ich pojazdy.
– we wtorek, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.
– w piątek, 29 lipca – Święta Marta, Maria i Łazarz, święte rodzeństwo z Betanii, o których Święty Jan w Ewangelii mówi, że Pan Jezus ich kochał, był z nimi zaprzyjaźniony.

4. W nowym numerze tygodnika „Niedziela” znajdziemy m.in. artykuły:
Usłyszeć mądrość, Proszę mnie wysłuchać, Dom życia w morzu śmierci czy Życie po… amputacji.
W tym tygodniu odeszli do wieczności: Stanisława Pietras, Witold Parowicz, Czesław Nowakowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim życzymy doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku umocnienia sił fizycznych i duchowych.