Informacje duszpasterskie XVI niedziela zwykła 19.07 2020 r

Bóg jest pełen miłosierdzia i dobroci, przebacza grzechy, cierpliwie czeka na nawrócenie bo kocha człowieka i chce, by każdy był szczęśliwy. Żyjemy w świecie, w którym dobro i zło są tak bardzo zmieszane ze sobą, że przychodzimy do świątyni po pomoc. Pragniemy od Chrystusa otrzymać siłę aby dobro zwyciężyło. Przychodzimy do Boga by otrzymać przebaczenie i miłosierdzie.

Obchody liturgiczne tygodnia: w poniedziałek bł. Czesława, prezbitera, w środę święto św. Marii Magdaleny, w czwartek św. Brygidy, zakonnicy – Patronki Europy, w piątek  św. Kingi, dziewicy.

W środę rozpoczynamy  Triduum przed uroczystością  św. Jakuba Starszego Apostoła patrona  naszej parafii. Zapraszamy do liczniejszego udziału we Mszach św. o godz. 18.30 w środę, czwartek i piątek. Natomiast  w sobotę u nas wielka doroczna uroczystość odpustowa, patronalne święto kościoła i parafii. Msze święte będą przed południem o godz.7.00 i 9.00 a po południu uroczysta SUMA z procesją eucharystyczną o godz.18.30. Na tę Mszę św. zapraszamy stowarzyszenia i grupy duszpasterskie, asystę, dzieci i młodzież, wszystkich parafian i gości. W tym dniu możemy uzyskać łaskę odpustu pod zwykłymi warunkami. Z sakramentu pokuty można skorzystać codziennie pół godziny przed Mszą św. Mszy św. odpustowej przewodniczy ks. Tomasz Nowak, wikariusz naszej parafii  w latach 1991-1993,  a obecnie proboszcz parafii św. Stanisława Kostki w Zawierciu. Kancelaria  w sobotę nieczynna.

Tego samego dnia czcimy też Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych podróży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Z racji wspomnienia tego Świętego, po każdej Mszy św. będziemy błogosławić kierowców i ich pojazdy . Samochody będzie można parkować wokół kościoła. Jak co roku w odpowiedzi na prośbę misjonarzy zbierających środki na zakup pojazdów potrzebnych do głoszenia Chrystusa tym którzy Go nie znają, nasza parafia pragnie włączyć się w program organizacji MIVA Polska, która organizuje akcję pt.: „Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr” Za każdą ofiarę przeznaczoną na pomoc misjonarzom w dziele ewangelizowania świata składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dziękujemy za 3850 zł złożone w ubiegłą niedzielę na tace inwestycyjną. Bóg zapłać.

Przypominamy, że w czasie wakacji kancelaria parafialna będzie czynna: poniedziałek, środa, sobota od godz.10.00 do 11.00 , a we wtorek , czwartek i piątek od godz.16.30 do 17.30.

Zachęcamy do zaopatrzenia się w tygodnik „Niedziela” .

W ubiegłym tygodniu Bóg odwołał do wieczności Zbigniewa Kudrzyna .Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

Niech dobry Pan błogosławi nam na wakacyjny czas wypoczynku i pracy.