Informacje duszpasterskie XV Niedziela zwykła – 14.07.2019 r.

Jezus mówi abyśmy byli miłosierni. To, w jaki sposób odnosimy się do innych i pomagamy potrzebującym, świadczy o naszym życiu Ewangelią. Nie wystarczy deklaracja, że wierzymy i kochamy Boga. Istotna jest realizacja przykazania miłości Boga i bliźniego w naszym codziennym życiu. Niech udział we Mszy św. umocni nas na drodze do życia wiecznego.


1. W poniedziałek będziemy się modlić za wstawiennictwem św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.


2. We wtorek dzień liturgicznego wspomnienia NMP z Góry Karmel – Szkaplerznej. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz. Noszenie szkaplerza tradycyjnego lub w postaci medalika jest pięknym znakiem miłości i zawierzenia się szczególnej opiece Matki Bożej przez Jej czcicieli. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”. Czcicieli MB Szkaplerznej zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 lub o 18.30.


3. W czwartek wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.


4. W tym tygodniu przypada III Piątek miesiąca. O godz.18.30 Msza św. wotywna
o Miłosierdziu Bożym z Koronką. Zapraszamy.


5. W sobotę nasze modlitwy będzie wspierał bł. Czesław, prezbiter.


6. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę. Są one przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele.


7. We wtorek rozpoczniemy nowennę przed naszą największą parafialną uroczystością ku czci św. Jakuba Apostoła. Zapraszamy na wspólną modlitwę od wtorku codziennie na godz.18.30, by godnie i owocnie przeżyć dzień odpustu parafialnego 25 lipca.


8. Zachęcamy, aby w wakacje więcej czasu poświęcać na czytanie literatury religijnej i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy bardzo interesujący numer tygodnika „Niedziela” i „Jakubowych Nowin”. Głównym tematem najnowszego numeru tygodnika „Niedziela” jest kwestia odchodzenia od wiary dzieci. O dylematach rodziców związanych z wiarą dorosłych dzieci pisze Joanna Krawczyńska. Polecamy również artykuł nt. pracy dr Heleny Pyz i misjonarzy służących z miłością chorym na trąd w Jeevodaya w Indiach oraz o fundacji i agencji „Leżę i pracuję”, która zatrudnia osoby niepełnosprawne do pracy zdalnej.

 

Pan Bóg powołał do wieczności z naszej parafii:
Śp. Romana Kuzaka i Śp. Helenę Golis.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Naszym parafianom oraz gościom życzymy radosnych spotkań wakacyjnych
i zdrowego odpoczynku.