Informacje duszpasterskie XIX Niedziela Zwykła – 13.08.2023r.

Informacje duszpasterskie
XIX niedziela zwykła  13.08. 2023 r

 

1. Dzisiaj, 13 sierpnia, po Mszy św. o godz.18.30 nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową. Serdecznie zapraszamy, aby w modlitwie przez ręce Maryi wypraszać Boże dary dla nas i całego świata.

2. We wtorek, 15 sierpnia br., przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP.
Msze św. odprawiane będą według następującego porządku: o godz. 7.30, 9.30, 11.00, i 18.30, nie będzie Mszy o godz. 12.30.
W Kościele Rektorackim Msze Św. o godz. 10.00, 12.00 i 19.15.
Uroczysta Suma Odpustowa na Jasnej Górze o godz. 11.00, również Msza Św. dla mieszkańców naszego miasta o godz. 19.00.
Na każdej Mszy św., poświęcimy kwiaty i owoce z naszych pól, działek i ogrodów. W tym dniu obchodzimy rocznicę Bitwy Warszawskiej, jednego z najważniejszych wydarzeń w dziejach Europy, a także w dziejach naszej Polski oraz Dzień Wojska Polskiego.

3. W środę 16 sierpnia o godz. 12.00 w naszym kościele Ks. Arcybiskup Wacław Depo będzie przewodniczył Mszy Św. w intencji Ojczyzny. Zapraszamy.

4. W najbliższy III piątek zapraszamy na Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i modlitwy za zmarłych o godzinie 18.30.

5. W rozpoczynającym się  tygodniu będziemy przeżywać: wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera  i męczennika w poniedziałek; św. Jacka, prezbitera w czwartek.

6. Taca zbierana podczas dzisiejszych Mszy św. (druga niedziela miesiąca) jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na ten cel.

7. W nowym numerze  Niedzieli można przeczytać: relację ze Światowych Dni Młodzieży pt. „Jesteście nadzieją na inny świat”; Z duszą i ciałem w niebie – Co uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny ma wspólnego ze zmartwychwstaniem Chrystusa? Co mówi o naszym pełnym zbawieniu? ; Prawdziwy Kordecki – ile prawdy na temat o. Kordeckiego znajduje się w literackich opisach obrony Jasnej Góry.

NIEDZIELA” POLECA „BLIŻEJ ŻYCIA Z WIARĄ”

W minionym tygodniu odeszli do Pana: Janusz Opara i Maria Kocela. Pomódlmy się o dar nieba dla nich. Wieczny odpoczynek…