INFORMACJE DUSZPASTERSKIE XIX Niedziela Zwykła – 09 VIII 2020 r.

W Eucharystii spotykamy się z Bogiem przez sakramentalne uobecnienie ofiary Jezusa Chrystusa. Wśród burz i niepokojów współczesnego życia, potrzeba nam tej chwili ciszy, modlitwy i refleksji. Niech ta Msza św. będzie dla nas oddechem wiary i pomocą do bezpośredniego kontaktu z Bogiem.

 1. W nadchodzącym tygodniu przypadają: w poniedziałek: święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; św. Klary we wtorek, św. Joanny Franciszki de Chantal w środę, św. Maksymiliana Marii Kolbego w piątek.
 2. W czwartek przypada kolejny Dzień Fatimski.Czcicieli Matki Bożej i wszystkich odmawiających Różaniec zapraszamy na Mszę Św. inabożeństwo fatimskie o godz. 18.30.
 3. W sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMPzwaną Świętem Matki Bożej Zielnej –  święto kościelne jak i państwowe. Ponieważ w tym dniu istnieje obowiązek udziału w Eucharystii, zapraszamy na Msze św., które będą sprawowane, jak w każdą wakacyjną niedzielę. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół, kwiatów i owoców, które są  wyrazem duchowego piękna Maryi i bogactwa łask, którymi obdarzył Ją Bóg. 
 4. W tę maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać setną rocznicę „Cudu nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu, a także módlmy się za wszystkich żołnierzy i pracowników Wojska Polskiego z okazji ich święta.
 5. Uroczysta Msza św. w intencji częstochowian – uczestników Bitwy Warszawskiej zostanie odprawiona w naszym kościele 14 sierpnia, w piątek, o godz. 12.00. Natomiast
  o godz. 21.00 na błoniach jasnogórskich będzie miał miejsce koncert ABBA OJCZE – szczegóły na plakacie. Serdecznie zapraszamy.
 6. Przyszła niedziela będzie Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu,  po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym mieszkańcom stolicy Libanu zgodnie
  z apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.
 7. Spowiedź święta w naszym kościele w ciągu codziennie pół godziny przed Mszą świętą poranną i wieczorną. 
 8. Zapraszamy do Kaplicy Całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu na osobiste spotkanie z Chrystusem w godz. od 7.30 do 18.15.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Niedzieli a dla dzieci Moje Pismo Tęcza.

W minionym tygodniu odeszli do Pana: ks. Jan Chmiest i ks. Marek Sobański.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…