Informacje duszpasterskie XIV niedziela zwykła 07 VII 2019 r.

Jezus Chrystus dawca życia wiecznego proponuje nam dzisiaj pokój, jako wartość bezcenną dla nas, żyjących w chaosie wojen i konfliktów. Tylko pokój może ocalić nasze życie. Chrystus po Zmartwychwstaniu ukazał się apostołom, ofiarując im pokój. My też potrzebujemy takiego spotkania. Właśnie po to zgromadziliśmy się na Mszy Świętej, aby pokrzepić się Ciałem i Krwią Przenajświętszą, bo tylko ten pokarm może nas umocnić w walce o Boży pokój wszędzie tam, gdzie będziemy się znajdować.


1. Dzisiaj po wieczornej Mszy Św. (ok. 19.20) dodatkowa katecheza przygotowująca do Sakramentu Bierzmowania.

2. Przypominamy, iż przez wszystkie niedziele lipca i sierpnia nie będzie sprawowana w naszej Wspólnocie Msza święta o godz. 17.00.

3. Z kalendarza liturgicznego:
w poniedziałek – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera;
w czwartek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy;
w piątek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, B.M.;
w sobotę – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;
w sobotę – 13. dzień lipca, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o godz. 18.00.

4. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku od godz. 16.30 do 17.30 w sobotę od godz. 10.00 do 11.00.

5. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, taca przeznaczona jest na prace budowlano-remontowe w naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom.

6. Już za 18. dni będziemy obchodzili Uroczystość Odpustową ku czci Św. Jakuba Ap. Wzorem lat ubiegłych pragniemy prosić o przygotowanie ciast na ten dzień. Prosimy chętne osoby o zapisy w zakrystii.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedziela oraz Jakubowe Nowiny.

Do wieczności odeszły z naszej wspólnoty:
Śp. Helena Borkowska oraz Śp. Teresa Baran
Wieczny odpoczynek racz Im dać Pan…

 

Radość spotkania z Chrystusem podczas niedzielnej Eucharystii rozpala serca wierzących nową gorliwością w podążaniu drogami wiary. Niech wolny od wielu codziennych obowiązków czas wakacji i urlopów pozwoli nam jeszcze głębiej przeżywać spotkania
z Panem. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo i stańmy się siewcami Bożego pokoju
we współczesnym świecie.