Informacje duszpasterskie XIV niedziela zwykła 05.07.2020 r

wpis w: Aktualności | 0

Chrystus przyszedł pokorny i cichy a Jego uniżenie przynosi pokój utrudzonym ludzkim sercom. Sprawując Najświętszą Ofiarę uobecniamy dzieło Chrystusa, który i dzisiaj ukazuje nam źródło prawdziwego zwycięstwa przez swoje pokorne wyniszczenie w znaku Chleba. Obciążeni grzechami, stańmy pokornie przed Bogiem, prośmy o przebaczenie, abyśmy mieli udział w zwycięstwie Chrystusa i znaleźli ukojenie dla naszych dusz.

Jutro wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej i Msza św. zbiorowa za zmarłych jak w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca  o godz. 18.30.

W środę św. Jana z Dukli, w sobotę św. Benedykta, opata – Patrona Europy.

Przypominamy, że w związku z rozpoczynającymi się wakacjami od dzisiejszej niedzieli obowiązywać będzie wakacyjny porządek odprawiania Mszy św. W niedziele – nie będzie Mszy św. o godz. 17.00 . W dni powszednie  Msze św. w naszym kościele będą o godz.7.00 i 18.30.

 W czasie wakacji kancelaria parafialna będzie czynna: poniedziałek, środa, sobota od godz.10.00 do 11.00 , a we wtorek , czwartek i piątek od godz.16.30 do 17.30.

Zachęcamy, aby we wakacje więcej czasu poświęcać na czytanie literatury religijnej i prasy katolickiej. Jest do nabycia nowy numer tygodnika „Niedziela” (6 zł). Oto niektóre tytuły: Przywództwo w czasach zamętu (prof. Andrzej Zybertowicz); Zabobony – grzech czy głupota? (prof. Eugeniusz Sakowicz); Co święci mówią Europie? (ks. Mariusz Frukacz); 

Zapraszamy do Kaplicy Całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu codziennie w godz. od 7.30 do 18.20.                              

W przyszłą niedzielę, 12 lipca,  przypada druga niedziela miesiąca. Taca zbierana w tym dniu podczas Mszy św. jest  przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele.

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli  do wieczności śp. Marian Jabłoński i Mirosław Paruzel. Polecajmy  tych zmarłych , a  także bpa Zdzisława Golińskiego(1963)  i zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…