Informacje duszpasterskie XIII niedziela zwykła 30 VI 2019 r.

„Ku wolności wyswobodził nas Chrystus” – przypomina nam dzisiaj św. Paweł. Wolność to życie w prawdzie, zgodnie z Bożymi przykazaniami, w codziennej relacji z Jezusem. I o to się modlimy, kiedy przychodzimy na Mszę św. Prosimy Boga, żeby nas ochraniał przed zbłądzeniem, przed byciem niewolnikiem jakiegoś uzależnienia. Pamiętajmy o naszym życiu duchowym i trwajmy przy Bogu każdego dnia a będziemy na drodze do Królestwa Bożego.

1. Dzisiaj o godz. 18.00 ostatnie tegoroczne nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.


2. W poniedziałek i wtorek odbędzie się ogólnopolska pielgrzymka nauczycieli i pracowników oświaty na Jasną Górę. Szczegóły na plakacie.


3. Tradycyjnie już przez wszystkie niedziele lipca i sierpnia nie będzie sprawowana w naszej Wspólnocie Msza święta o godz. 17.00.


4. W środę liturgiczne wspomnienie św. Tomasza Apostoła, w sobotę bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.


5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota lipca. W pierwszy piątek możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej od godz.6.30 – 7.00 i od 17.30 – 18.30.


6. W miesiącach lipcu i sierpniu zawieszamy odwiedziny chorych w domach
z posługą sakramentalną.


7. Dodatkowe katechezy przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania rozpoczynają się dziś – 30 czerwca – po wieczornej Mszy Św. ok. godz. 19.20. Bardzo prosimy zainteresowane osoby o przyniesienie Świadectwa Chrztu Świętego.


8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedziela oraz Jakubowe Nowiny.

 

Do wieczności odeszła z naszej wspólnoty
Śp. Alina Czochara l. 87
Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

 

Bóg zapłać za dar modlitwy eucharystycznej, za każdą życzliwość. Wyjeżdżającym na urlopy życzymy dobrego, błogosławionego wypoczynku. Niech dobry Pan nam wszystkim błogosławi.