Informacje duszpasterskie XIII niedziela zwykła 28.06.2020 r.

Zmartwychwstały Chrystus żyje w Kościele i żyje w ludziach. Służąc więc bliźnim, służymy samemu Chrystusowi, naszemu Panu. Biorąc Jego krzyż i wchodząc w trudne sytuacje, odnosimy zwycięstwo, tak jak On ze śmierci przeszedł do życia. Ta Ofiara Eucharystyczna, na której gromadzimy się dzisiaj, ma uświadomić nam znowu, że żaden dobry czyn nie straci nagrody i że blisko nas jest Zmartwychwstały Zbawiciel. Mamy nieustannie wkraczać w nowe życie i mamy umierać dla grzechu, by żyć dla Boga.

  1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W poniedziałek i wtorek będą odprawione ostatnie w tym roku nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30.
  2. Jutro przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Msze św. odprawione będą o godz. 7.00, 9.00, 18.00 i 18.30. W środę wspomnienie św. Ottona, biskupa, a w piątek obchodzić będziemy święto św. Tomasza Apostoła.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do głębokiego przeżycia tych dni oraz do sakramentu pokuty i pojednania. Spowiadamy w tradycyjnych godzinach, pół godziny przed każdą Mszą św. W piątek Ks. Proboszcz odwiedzi chorych i starszych parafian ze spowiedzią i Komunią św.
  4. Przypominamy, że w związku z rozpoczynającymi się wakacjami od przyszłej niedzieli obowiązywać będzie wakacyjny porządek odprawiania Mszy św.:

W niedziele: 7.30; 9.30; 11.00; 12.30; 18.30 (nie ma Mszy o 17.00)

W dni powszednie o godz. 7.00 i 18.30.

  1. Zapraszamy do Kaplicy Całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu codziennie
    w godz. od 7.30 do 18.25.
  2. W nowym numerze tygodnika „Niedziela” znajdziemy m.in. artykuły na temat źródeł pochodzenia i przeznaczenia pieniędzy przez Stolicę Apostolską, bionanotechnologii oraz zagrożeń ze strony konwencji stambulskiej.
  3. Rozpoczął się czas wakacji. Jest to okazja, aby podziękować kapłanom, siostrom zakonnym, wspólnotom, duszpasterstwom, ruchom, stowarzyszeniom, rodzinom i osobom indywidualnym, których wysiłek nadawał kształt życiu naszej parafii w ciągu roku. Bóg zapłać za wszelkie formy zaangażowania. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy udanego odpoczynku urlopowego, a pozostającym w pracy wytrwałości w oczekiwaniu na czas swojego urlopu.