Informacje duszpasterskie XIII Niedziela Zwykła – 02.07.2023r.

Informacje duszpasterskie na

XIII Niedzielę Zwykłą roku A – 2.07.2023 r.

 

 1. Witamy w naszej parafii nowego wikariusza – ks. Mateusza Ociepkę. Życzymy Bożego błogosławieństwa, wielu Łask Bożych oraz darów Ducha Świętego, a także wiele sił do pracy duszpasterskiej w naszej parafii.

 2. Dziś po wszystkich Mszach Świętych zbiórka do puszek ofiar dla Stolicy Apostolskiej, tzw. „Świętopietrze”.

 3. Rozpoczęliśmy wakacje szkolne. Jest to czas odpoczynku i wytchnienia, ale nie od Pana Boga. Pamiętajmy o modlitwie i Mszach świętych w niedziele i uroczystość nakazaną Wniebowzięcia NMP – 15 sierpnia tam, gdzie będziemy wypoczywać. Warto tak zorganizować podróże i pobyty by wiedzieć, gdzie są kościoły katolickie, znać godzinę Mszy, aby móc uczestniczyć we Mszach również w innych językach. Niech m. in. Internet posłuży nam do znalezienia tych informacji. Pamiętajmy również o naszym odpuście parafialnym ku czci św. Jakuba Ap. 25 lipca oraz o Uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej 26 sierpnia.

 4. Przez lipiec i sierpień nie ma spotkań grup formacyjnych.

 5. Kancelaria parafialna funkcjonuje w sposób zwykły.

 6. W dni powszednie od poniedziałku do soboty Msze Św. o godz. 7.00 i o godz. 18.30 w kościele parafialnym oraz o godz. 12.00 i o godz. 18.00 w Kościele Rektorackim w III Alei, który od lipca jest w zarządzie naszej parafii.

 7. Od wakacji, ale również i po wakacjach, nie będzie Mszy świętych w niedzielę o godz. 17.00. Wszyscy, którzy zarezerwowali do końca grudnia intencje mszalne na niedziele na godz. 17.00 proszeni są o pilny kontakt z kancelarią parafialną.

 8. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
 • w poniedziałek – Święto Św. Tomasza Apostoła
 • we wtorek – św. Elżbiety Portugalskiej
 • w środę – św. Antoniego Marii Zaccarii, prezbitera lub św. Marii Goretti, dziewicy i męczennicy
 • w czwartek – Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
 • w sobotę – Wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.
 1. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek miesiąca. Spowiedź przez cały tydzień 30 min przed Mszą świętą. Spowiedź w pierwszy piątek od 6.30 rano.
  Z racji obowiązków w Kościele Rektorackim i urlopów księży, nie będzie możliwa spowiedź w I piątek w czasie Mszy świętej wieczornej. Spowiedź przed Mszą przeznaczona jest przede wszystkim dla dzieci praktykujących pierwsze piątki miesiąca. Dorośli mogą się wyspowiadać przez cały tydzień.

 2. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodnik katolicki „Niedziela” oraz nowy kwartalnik „Magazyn”.

 3. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionych wakacji, odpoczynku, wytchnienia, nabrania sił, Bożej opieki i bezpieczeństwa. Niech Bóg ma nas w swojej opiece, a Maryja i świeci aniołowie stróżowie czuwają nad nami.

  Odeszli do wieczności: Jan Przystalski. Wieczny odpoczynek…