Informacje duszpasterskie XII Niedziela Zwykła – 23 VI 2019

Jezus zadaje dzisiaj pytanie: „Za kogo Mnie uważacie?”. Odpowiedź na nie pomoże nam umocnić się w wyborze Jezusa jako naszego Pana i Zbawiciela. To Jego pragnie nasze serce a On nas nie opuści. Teraz jest czas na naszą świadomą decyzję wierności Bogu. Powiedzmy Jezusowi podczas tej Mszy św. kim On dla nas jest.


1. W poniedziałek obchodzić będziemy uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, a w środę, 26 czerwca wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego, natomiast w czwartek, 27 czerwca, Matki Bożej Nieustającej Pomocy.


2. W najbliższy piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Podczas nabożeństwa odmówiony zostanie Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i odbędzie się ostatnia procesja eucharystyczna (wraz z nabożeństwem czerwcowym). W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze święte będą o godz.: 7.00; 9.00 i 18.30.


3. W sobotę przypada Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. odprawione będą o godz. 7.00; 9.00 i 18.30. Taca zebrana w tym dniu przekazana będzie na Stolicę Apostolską.


4. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w uroczystą oprawę procesji Bożego Ciała. Składamy gorące Bóg zapłać za udział w procesji, za pomoc w przygotowaniu ołtarza, za przystrojenie okien i złożone ofiary na zakup kwiatów.


5. W oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna połączona z nabożeństwem czerwcowym, odbywa się codziennie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30. Gorąco zachęcamy do modlitwy w tych szczególnych dniach oraz do licznego udziału w nabożeństwach. W czwartek zakończenie oktawy, w naszej parafii będzie procesja do czterech ołtarzy na placu kościelnym, po procesji błogosławieństwo wianków i dzieci. Zapraszamy do udziału.


6. Informujemy, że dekretem Ks. Arcybiskupa Wacława Depo z dniem 1 lipca odchodzi z naszej parafii ks. Dr Wojciech Torchalski. W jego miejsce posługę przejmie ks. Dr Adrian Fertacz. Ks. Wojciech podejmie pracę najpierw jako administrator, później proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gniazdowie i kustosz sanktuarium św. Jana Vianneya w Mzykach. Pożegnanie ks. Wojciecha nastąpi w dniu naszego parafialnego święta, 25 lipca podczas Mszy św. o godz. 18.30. Obu kapłanów polecamy modlitwie parafian.


7. Za tydzień, 30 czerwca, Msze św. będziemy odprawiać już według porządku wakacyjnego. Nie ma Mszy św. o godz. 17.00.


8. Polecamy naszą gazetkę parafialną – Jakubowe Nowiny oraz tygodnik „Niedziela” 


9. Wyjeżdżającym na urlopy życzymy dobrego błogosławionego wypoczynku. Prosimy by rodzice dzieci wyjeżdżających na kolonie i obozy zadbali o możliwość uczestniczenia swoich pociech w niedzielnej Eucharystii. Niech dobry Pan nam wszystkim błogosławi.


Do wieczności odeszła z naszej wspólnoty
Śp. Irena Łopacińska

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…