Informacje duszpasterskie XI Niedziela zwykła – 14.06.2020r.

Przez Krew Chrystusa Bóg zawarł z ludźmi Nowe Przymierze i ustanowił nowy Lud Boży – Kościół. Do Kościoła wchodzimy przez wiarę zbudowaną na fundamencie apostołów. Nasza niedzielna Eucharystia ma być znakiem tego Nowego Przymierza bo gromadzimy się by składać dziękczynienie i wypełniać misję kapłańską wobec całego świata.

  1. Trwa oktawa Bożego Ciała, połączona z nabożeństwem do Serca Jezusowego. Zapraszamy codziennie – do czwartku włącznie – na procesje Eucharystyczne wokół kościoła o godz.18.30. Nasz gorliwy udział w liturgii oktawy jest wyrazem wiary i autentycznego przylgnięcia do Jezusa. W czwartek, o godz. 18.30 zakończenie oktawy, a procesja wokół naszej świątyni będzie miała taką samą oprawę jak w Boże Ciało. Bardzo prosimy jeszcze raz te same grupy o przygotowanie ołtarzy. W tym miejscu serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie ołtarzy i świątyni. Tradycyjnie  oktawę  zakończymy błogosławieństwem wianków. Prace przy ołtarzach rozpoczną się
    w czwartek o godz. 16.00.
  2. W najbliższą niedzielę (21 VI) o godz.7.15 Ksiądz Biskup Andrzej Przybylski rozpocznie wizytację kanoniczna naszej parafii. Plan Mszy św. i spotkań jest zamieszczony w Jakubowych Nowinach, jest także w gablotce i na stronie internetowej parafii. Bez wątpienia jest to bardzo ważne wydarzenie w życiu podstawowej struktury Kościoła. Na wspólną modlitwę i spotkania z Księdzem Biskupem zapraszamy wszystkich parafian.
  3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek: wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy; w środę św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika; w piątek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7.00; 9.00; 17.00; i 18.30. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych a za publiczne odmówienie Aktu wynagrodzenia można zyskać odpust zupełny; w sobotę będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.
  4. Zachęcam do zaopatrzenia się w tygodnik Niedziela jak również w L`Osservatore Romano i w Jakubowe Nowiny.
  5. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii. Bóg zapłać.
  6. Zbliża się termin wyborów prezydenckich, 28 czerwca. Po każdej Mszy św. będziemy modlić się o mądrość dla Polaków i wybór właściwej osoby na urząd Prezydenta Rzeczpospolitej, odmawiając przed błogosławieństwem Pod Twoją obronę

 

PRZYPOMINAMY, ŻE W ŚWIĄTYNI OBOWIĄZUJE
ZASŁANIANIE UST I NOSA
.

 

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli  do wieczności:

Śp.: Teresa Nowak, Teresa Frontczak, Tadeusz Jurczak

Polecajmy tych zmarłych  i zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu.

Dobry Jezu, a nasz Panie…