Informacje duszpasterskie: VIII Niedziela zwykła – 03.03.2019r.

Przychodzimy na Mszę św. spotkać się z Bogiem, podziękować Mu za Jego miłość i opiekę. Słuchamy również Bożego nauczania. Jezus dziś mówi: „Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata a nie dostrzegasz belki we własnym oku?”. Zacznijmy nawrócenie od siebie, zamiast koncentrować się na słabościach innych. Nikt z nas przecież nie jest bez grzechu. Stańmy w prawdzie przed Bogiem, wyznając Mu nasze winy i prośmy o Jego błogosławieństwo abyśmy wydawali dobre owoce w codziennym życiu.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod przewodnim hasłem: „Młodzi trzeźwi i wolni”. W tym czasie podejmiemy temat wychowania w niezależności od wszystkiego co szkodzi i co oddala od szczęścia, aby młodzież wzrastała w miłości i wolności dzieci Bożych. Odpowiedzialność za trzeźwość młodych, czyli za ich trzeźwe myślenie, za ich bycie wolnymi od wszelkich uzależnień spoczywa na wszystkich dorosłych, zwłaszcza na rodzicach, kapłanach, nauczycielach i wychowawcach. Wszystkich prosimy o modlitwę o trzeźwość, a także aktywizację środowisk troszczących się o wychowanie dzieci i młodzieży w trzeźwości.
 2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, dlatego po Mszy Św. o godz.12.30 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Na godz. 15.00 zapraszamy Bractwo Eucharystyczne, Żywy Różaniec i wszystkich pragnących uwielbiać Chrystusa.
 3. Jutro liturgiczne wspomnienie św. Kazimierza Królewicza, dzień imienin Ks. Proboszcza, Msza Św. w int. Solenizanta o godz. 7.00
 4. We wtorek katecheza parafialna dla rodziców i dzieci klas I Szkoły Podstawowej o godz. 17.30 w Domu Parafialnym. Zapraszamy.
 5. Najbliższy czwartek to pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na Godzinę Świętą do kaplicy adoracji o 17.30.
 6. 06 marca w tym tygodniu to Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. W kulturze Izraela gest ten był wyrazem wielkiego smutku i żałoby. W tym dniu Msze Święte z posypywaniem głów popiołem, sprawowane będą o godz.7.00; 9.00; 17.00; 18.30. W Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do sytości) i wstrzemięźliwość (powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych). Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia, aż do śmierci, a prawem o poście osoby od ukończenia 18. roku życia, aż do rozpoczęcia 60. roku życia. Zachęcamy nie tylko związanych prawem postu i wstrzemięźliwości, ale i pozostałe osoby do podjęcia tego wyrzeczenia, na miarę swoich możliwości w tym dniu pokutnym. Okres Wielkiego Postu jest czasem zakazanym: nie wolno w tym czasie urządzać ani brać udziału w zabawach, dyskotekach i innych imprezach rozrywkowych.
  W Środę Popielcową, 6 marca, kancelaria parafialna będzie nieczynna, nie będzie także nowenny do MBNP. W tym dniu nie ma spotkania Wspólnoty Żywego Różańca.
 7. Zachęcamy bardzo serdecznie do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Rozważania Drogi Krzyżowej dla dzieci będą w piątki o godz. 17.00, dla pozostałych parafian o godz. 18.00. Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym będą miały miejsce w niedziele o godz.16.15.
 8. 08 marca Święto Kobiet. Wszystkie Panie zapraszam w tym dniu na Drogę krzyżową a po Jej zakończeniu na Mszę świętą.
 9. Polecamy naszą gazetkę parafialną Jakubowe Nowiny i nowy numer tygodnika Niedziela, a także naszą stronę internetową gdzie można znaleźć bieżące informacje z życia parafii oraz ciekawe aplikacje mobilne.
 10. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, taca zbierana podczas Mszy św. będzie przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na ten cel.

W minionym tygodniu odeszła do Pana:
Barbara Wróblewska.
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie