Informacje duszpasterskie VII Niedziela Wielkanocna – 12.05.2024r.

Informacje duszpasterskie
VII  Niedziela Wielkanocna Wniebowstąpienie Pańskie 12.05.2024r.

 

1. Wstąpienie Chrystusa do chwały Ojca jest zwieńczeniem Jego ziemskiej drogi. Zmartwychwstały Pan po przejściu z tego świata do nieba nie przestaje być jednak obecny w życiu Kościoła. Wniebowstąpienie Jezusa jest dla nas zachętą do patrzenia dalej niż sięga horyzont świata. Celem naszego życia jest niebo, do którego On wskazuje nam drogę. Prośmy dziś Pana, aby wystarczyło nam sił do kierowania się w codzienności nadzieją na lepsze życie w niebie.

2. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00, 12 dzieci z klas trzecich przystąpi do I Komunii Św. Dzieci i ich rodziny polecamy gorącej modlitwie.
W nadchodzącym tygodniu dzieci będą brały udział w tzw. białym tygodniu – codziennie o godz. 18.00 (nabożeństwo majowe) i 18.30 (Msza św.).

3. Jutro 13 maja o godz. 18.00  Nabożeństwo Fatimskie, które składać się będzie z Różańca i procesji wokół kościoła oraz nabożeństwo majowe.

4. W tym tygodniu przypadają następujące uroczystości liturgiczne:                                                                                                 we wtorek, 14 maja, święto św. Macieja, Apostoła, w czwartek, 16 maja, uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.

5. 30 maja przypada Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku podobnie jak w roku ubiegłym drugi ołtarz przygotowuje nasza parafia.

6. Nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego połączymy w tym tygodniu z Mszą świętą o godz. 7.00.

7. Nabożeństwo pokutne i spowiedź święta przed rocznicą I Komunii świętej dla dzieci i ich rodzin w sobotę 18 maja o godzinie 9.00.

8. Powoli kończymy okres wielkanocny a wraz z min okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. Zachęcam do korzystania z tych sakramentów.

9. Ofiary składane na tacę  w dzisiejszą –  II  niedzielę  miesiąca  przeznaczone są na podejmowane prace w parafii. Bóg zapłać.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli można przeczytać  artykuł pt: „Szamani w nowoczesnych gabinetach”.

W ostatnim czasie odeszli do wieczności: Tadeusz Kozik, Anna Gancarek, Barbara Kula. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu.