Informacje duszpasterskie VI Niedziela zwykła – 16.02.2020r.

 „Jeśli chcesz, zachowasz przykazania” – usłyszymy w dzisiejszej liturgii słowa. Bóg wzywa nas, byśmy nie szukali wykrętów ale poważnie traktowali Boże prawo. Niech udział w tej Eucharystii, będącej uwielbieniem przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie Boga Ojca a zwłaszcza przyjęcie Ciała Pańskiego, naszego pokarmu na życie wieczne, uzdalnia nas do takiego życia, byśmy zawsze mogli Bogu się podobać.

 1. W sobotę, 22 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez Świętego Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu. Święto to jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci Świętemu Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali postawieni jako pasterze całego Kościoła powszechnego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o papieżu Franciszku. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę
  w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.
 2. Spotkanie formacyjne rodziców i dzieci z klas 3 SP we wtorek o 17.30
 3. W przyszłą niedzielę, 23 lutego – ostatnią niedzielę lutego, rozpocznie się 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych tym nałogiem oraz ich rodziny.
 4. W Internecie jest dostępny tekst nowej adhortacji papieża Franciszka pt. „Querida  Amazonia”, co można przetłumaczyć jako „Umiłowana Amazonia”. 
 5. W piątek przypadaIII piątek miesiąca.Nabożeństwo do Miłosierdzia BożegoMsza św. w intencji naszych bliskich Zmarłych o godz. 18.30.
 6. Rozpoczęły się już przygotowania do uroczystości beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia, kard. Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się w niedzielę 7 czerwca w Warszawie. Ze względu na przewidywaną dużą liczbę pielgrzymów organizatorzy wprowadzili karty wejścia na plac oraz karty parkingowe. Wszyscy, którzy planują wyjazd na beatyfikację mogą zgłaszać się, by otrzymać w przyszłości karty wejścia na plac. Archidiecezja organizuje wyjazd koleją. Zaletą wyboru takiej formy pielgrzymowania jest bliskość stacji docelowej wobec miejsca uroczystości (1,8 km) oraz unikanie zakorkowanych dróg. Koszt wyjazdu nie przekroczy 100 zł. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszenia.
 7. Parafia św. Maksymiliana w Częstochowie zaprasza w dniach 15.06 – 22.06.2020 na pielgrzymkę do Fatimy i innych miast Portugalii, oraz do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Pielgrzymka jest samolotowo- autokarowa. Ze szczegółowym programem można zapoznać się w zakrystii lub kancelarii.
 8. Gościmy dziś w naszej parafii Siostrę Anitę ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego, która jest misjonarką w Kamerunie. Siostra pozyskuje środki na działalność misyjną Zgromadzenia. Niech Pan Bóg otworzy nasze sera na potrzebujących w krajach misyjnych. Bóg zapłać.
 9. W ostatni poniedziałek lutego (24 II) po Mszy Św. wieczornej, ok. 19.15, odbędzie się na plebanii pierwsze spotkanie przygotowujące  do Sakramentu Bierzmowania osoby dorosłe (studiujące bądź pracujące). Zapraszamy.  

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana 

Józef Łygaś, Helena Kwiatkowska, Halina Dudek, Wacława Kluch
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…