Informacje duszpasterskie VI Niedziela zwykła – 13.02.2022r.

wpis w: Aktualności | 0

Dziś szósta niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. Każda Msza Święta jest uwielbieniem Boga i uświęceniem człowieka. Niech usłyszane słowo Boże i udział w świętych obrzędach będą dla nas pomocą w chrześcijańskim przeżywaniu naszej codzienności.

Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje fundamenty szczęśliwego życia. Ufność złożona w Bogu i droga ewangelicznych błogosławieństw sprzeciwiają się logice świata, w którym żyjemy. Otaczający nas chaos nie sprzyja radykalizmowi ale to właśnie słowo Jezusa wskazuje najpewniejszą z dróg.

  1. W poniedziałek w liturgii wspominamy świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.
  2. Bóg zapłać za złożone dziś, w drugą niedzielę miesiąca, ofiary na tacę. Przeznaczone są one na prace remontowe przy naszym kościele.
  3. Tematem nowego numeru tygodnika „Niedziela” jest zbawienie, znajdziemy w nim artykuły nt. relacji wiary i rozumu, cierpienia i wizji piekła. Przeczytamy tez kilka słów na temat walentynek i odkryjemy Petrę, ukryty cud świata. Jak co tydzień w środku również wiele ciekawych felietonów
    i wiadomości z naszego regionu. Polecamy również Jakubowe Nowiny.

W minionym tygodniu odeszli do Pana: Wiesława Dłubała, Teresa Zyzik. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

Wszystkim parafianom i gościom , a zwłaszcza dzieciom rozpoczynającym ferie zimowe , życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w miłości do Boga i ludzi.