Informacje duszpasterskie VI Niedziela Zwykła – 11.02.2024r.

Informacje duszpasterskie
VI Niedziela zwykła – 11.02.2024 r

 

Dziś wspominamy Matkę Bożą z Lourdes i przeżywamy XXXII Światowy Dzień Chorego. W archikatedrze  Ks. Arcybiskup Wacławem Depo celebruje  Eucharystię o godz. 12.oo w intencji osób chorych, niepełnosprawnych, starszych wiekiem oraz wszystkich, którzy im towarzyszą. W parafiach naszej archidiecezji zbiórka ofiar do puszek dla Ruch Dobroczynny  “Betel”. Bóg zapłać za każdy gest samarytańskiej pomocy.

Dzisiaj rozpoczynamy 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Troska o trzeźwość, to Polska racja stanu”.

Środą Popielcową, w dniu 14 lutego, rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem sprawowane będą o godzinie  7.00, 9.00, 17.00, 18.30.  W Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do sytości) i wstrzemięźliwość (powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych). Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14.rok życia, aż do śmierci, a prawem o poście osoby od ukończenia 18. roku życia, aż do rozpoczęcia 60.roku życia. Zachęcamy nie tylko związanych prawem postu i wstrzemięźliwości, ale i pozostałe osoby do podjęcia tego wyrzeczenia, na miarę swoich możliwości w tym dniu pokutnym. Okres Wielkiego Postu jest czasem zakazanym: nie wolno w tym czasie urządzać ani brać udziału w zabawach, dyskotekach i innych imprezach rozrywkowych. W Środę Popielcową, kancelaria parafialna będzie nieczynna, nie będzie także nowenny do MBNP.

Już teraz zapraszamy bardzo serdecznie na nabożeństwa  pasyjne. Droga krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.45, a Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.45. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

Katecheza przygotowująca do sakramentu bierzmowania osoby dorosłe, które nie przystąpiły jeszcze do niego z różnych powodów, rozpocznie się we wtorek 27 lutego o godzinie 19.15 na plebanii.

Informujemy, że 19 lutego do godz. 12.00 na placu kościelnym będą zabierane do utylizacji elektroodpady i zużyty sprzęt elektroniczny. Dochód z tej zbiórki przeznaczony będzie na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

W przyszłą niedzielę przybędą do nas w ramach kiermaszu wielkanocnego siostry Albertynki.  Na stoisku pojawią się ozdoby wykonane  przez mieszkanki Domu Pomocy Społecznej z ul. Wesołej na terapii zajęciowej. Przypominamy, że nasza kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu jest otwarta od 7.30 (po Mszy rannej), aż do Mszy wieczornej, kiedy to odmawiany jest różaniec (o godz. 17.50) oraz odbywa się zakończenie adoracji i błogosławieństwo.