Informacje duszpasterskie VI Niedziela Wielkanocy – 14.05.2023r.

Informacje duszpasterskie na 
VI Niedzielę Wielkanocną roku A – 14.05.2023 r.

 

 1. Dzisiejsza taca zbierana podczas Mszy świętych, czyli w drugą niedzielę miesiąca, jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele i plebanii.
 2. W tym tygodniu od poniedziałku do piątku dzieci przyjmujące dziś Pierwszą Komunię Świętą będą miały swój biały tydzień.
 3. Trwa miesiąc maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej.  Każdego dnia o 18.00 zapraszamy na nabożeństwa majowe.
 4. Od dziś do środy przypadają dni krzyżowe – dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Po mszach rannych odbędą się procesje błagalne:
  w poniedziałek – w okresie zasiewów,
  we wtorek – o uświęcenie pracy ludzkiej,
  a w środę – za głodujących.
 5. We wtorek Święto Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski.
 6. W środę po Mszy Św. nowennowej spotkanie Kręgu Biblijnego, a o 19.30 katecheza przedchrzecielna dla rodziców dzieci mających przyjąć Chrzest i rodziców chrzestnych.
 7. W czwartek 18 maja, 10-ta rocznica święceń kapłańskich Ks. Adriana. Msza święta w Jego intencji o godz. 7.00.
 8. W piątek rozpoczyna się nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego, a wieczorem Msza święta zbiorowa za zmarłych do Bożego Miłosierdzia.
 9. W przyszłą niedzielę, 21 maja r., Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godz. 11.00 w naszym kościele będziemy przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.
 10. W poniedziałek za dwa tygodnie, czyli 22 maja, odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci z klas I i II przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Będzie na niej ustalona data przyszłorocznych Komunii Świętych.
 11. Informujemy, że rozpoczęły się zapisy do I klasy Niższego Seminarium – Liceum Humanistycznego w Częstochowie na rok szkolny 2023/2024. – Szkoła ta jest czteroletnim liceum dla młodzieży męskiej, której ważnym zadaniem jest promocja powołań kapłańskich. Główne atuty szkoły to: krzewienie wartości humanistycznych, formacja religijna i wychowanie patriotyczne. Szkoła prowadzi internat. Kończy się maturą.
 12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Polecamy „Jakubowe Nowiny” i tygodnik katolicki „Niedziela”. W niej artykuły:
 • „Dzieci będzie mniej” – W Polsce rodzi się coraz mniej dzieci. W listopadzie 2022 r. na świat przyszło zaledwie 23 tys. dzieci. To najmniej od zakończenia II wojny światowej.
 • „Po co nam objawienia?” – Czego Pan Bóg zapomniał objawić przez Jezusa, że teraz „dopowiada” przez Bożą Rodzicielkę? Czy nie wystarczy pośrednictwo zbawcze Jezusa? Nasuwa się fundamentalne pytanie: czy potrzebujemy objawień maryjnych.
 • „I że cię nie opuszczę…” – Co z małżonkami, którzy opuszczeni przez współmałżonka, zdradzeni, żyją wierni złożonej przysiędze małżeńskiej? Czy oni również znajdują̨ swoje szczególne miejsce w szerokiej palecie duszpasterskich propozycji Kościoła.
 • „Cztery filary” – Jak wychowywać dzieci w relacji do Pana Boga? Na czym się oprzeć́ już̇ od samego początku? Swoją wiedzą dzielą̨ się̨ doświadczeni rodzice.
 1. Caritas zaprasza dzieci i młodzież od 6 roku życia na 10-dniowy turnus kolonijny w Ośrodku Wypoczynkowym w Poniku k. Częstochowy.
 2. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.