Informacje duszpasterskie VI Niedziela Wielkanocna – 17.05.2020r.

Żyjemy wśród przeciwności, trudów i cierpień. Chrystus jednak nie pozostawił nas samych, obiecał zesłać Ducha Świętego. To właśnie Duch Święty wspiera nas w walce ze złem, uświęca w drodze przez życie i nadaje sens naszej ludzkiej egzystencji. Z wdzięcznością stańmy przed Bogiem i prośmy, by mocą Trzeciej Osoby B oskiej oczyścił naszej sumienia, abyśmy mogli z należytym usposobieniem przyjąć dary Boże spływające z Mszy św.

 1. Obchody liturgiczne tygodnia: w środę św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera; w piątek św. Rity z Cascii zakonnicy.
 2. Od dzisiejszej niedzieli możemy gromadzić się w świątyni na niedzielnej Mszy św.
  w większej grupie, przestrzegając zaleceń sanitarnych.
 3. W poniedziałek 18-go maja mija 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Z tej okazji Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek 18 maja br. o godzinie 18.00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Serdecznie zachęcamy do oglądania. Uczcijmy pamięć świętego i wielkiego Polaka.  Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Zachęcamy do modlitwy za Jego przyczyną. Prośmy niech wstawia się za Kościołem i naszą Ojczyzną.
 4. Cały czas zachęcamy do trwania w codziennej modlitwie różańcowej o całkowite zatrzymanie epidemii, a także o deszcz. Podczas Mszy św. w dalszym ciągu śpiewamy Suplikacje.
 5. Trwa miesiąc maj. Serdecznie zapraszam do uczestniczenia w codziennych Nabożeństwach maryjnych, które rozpoczynają się u nas o godz. 17.30 w dni powszednie, a o 18.00 w niedziele.
 6. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące nazwę dni krzyżowych. Pamiętajmy w modlitwach o pracujących w rolnictwie, głodujących, prośmy o deszcz i dobre urodzaje.
 7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a od piątku rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zachęcamy do jej odmawiana także w naszych domach.
 8. Przyszła niedziela, 24 maja jest dniem modlitw katolików całego świata w intencji Kościoła w Chinach.
 9. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy wpłatami na konto bankowe czy ofiarami składanymi w inny sposób pomogli parafii przejść przez bardzo trudny czas załamania finansowego. Bóg zapłać za troskę.
 10. Zachęcam do zaopatrzenia się w tygodnik „Niedziela” i czasopismo dla dzieci „Tęcza”. W nowym numerze tygodnika „Niedziela” znajdziemy m.in. wiele materiałów, wspomnień i świadectw o św. Janie Pawle II, a także o akcji pomocowej w czasie pandemii Polskiej Fundacji Narodowej.
 11. W tym tygodniu w piątek ok. godz. 19.15 wznowimy przygotowanie osób dorosłych do sakramentu bierzmowania.

W minionym tygodniu odeszła  do Pana

Krystyna Fatyga.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i wielu
Łask Bożych w rozpoczynającym się nowym tygodniu.