Informacje duszpasterskie V Niedziela zwykła – 9.02.2020r.

Bogu nie chodzi o gzymsy i fasady. Czysto zewnętrzne oddawanie czci nie jest Mu potrzebne. Chodzi raczej o to, byśmy oddawali mu cześć, wiernie trzymając się Jego przykazań – usłyszymy w dzisiejszej liturgii słowa. Tak żyjąc, najlepiej oddajemy Mu cześć i przyczyniamy się do tego, że świat staje się lepszy. Niech ta Eucharystia, w której Bóg daje nam samego siebie, sprawi, że kiedy usłyszymy na koniec słowo „Idźcie”, pójdziemy zdecydowani żyć Ewangelią na przekór temu, co proponuje nam dzisiejszy świat.

  1. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • poniedziałek – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy’
  • wtorek – NMP z Lourdes. Zapraszamy chorych, ich rodziny, służbę zdrowia, wspólnoty i stowarzyszenia, którym sprawa chorych jest bliska do wzięcia udziału w archidiecezjalnych obchodach XXVIII Światowego Dnia Chorego. Miejscem uroczystości archidiecezjalnych będzie kościół św. Wojciecha BM w Częstochowie. Uroczystej Eucharystii w dniu 11 lutego br. o godz. 11.00 będzie przewodniczył Arcybiskup Metropolita Częstochowski dr Wacław Depo.
  • piątek – święto św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy.
  1. Spotkanie formacyjne rodziców i dzieci z klas 2 SP we wtorek o 17.30
  1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczyniają się do spłaty naszego zadłużenia. Bóg zapłać! Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 18.30 spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania: uczniów klasy 6 i 7 na plebanii.
  1. Dzisiaj po każdej Mszy Św. zbiórka ofiar do puszek na rzecz wspólnoty niepełnosprawnych BETEL.
  1. Za tydzień będziemy gościć Siostry misjonarki, które poproszą nas o pomoc dziełom prowadzonym w Afryce.
  1. W ostatni poniedziałek lutego (24 II) po Mszy Św. wieczornej, ok. 19.15, odbędzie się na plebanii pierwsze spotkanie przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania osoby dorosłe (studiujące bądź pracujące). Zapraszamy. 
  1. Serdecznie zachęcamy do nabycia Niedzieli i Jakubowych Nowin. Znajdziemy w nich wiele ciekawych artykułów z życia Kościoła i spraw społecznych.

W minionym tygodniu odeszli do Pana

Jolanta Deska, Wanda Banasiak, Antoni Borkowski

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…