Informacje duszpasterskie V Niedziela Zwykła – 05.02.2023r.

wpis w: Ogłoszenia | 0

Informacje duszpasterskie na
V Niedzielę Zwykłą Roku A – 5.02.2023 r.

 1. Dzisiaj I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu w kaplicy i adoracja aż do Mszy wieczornej o godz. 17.00.
 2. W poniedziałek 6 lutego odbędzie się spotkanie rodziny różańcowej o godz. 17.00 w kaplicy na plebanii. O godz. 18.30 w kościele odbędzie się Msza święta zbiorowa za zmarłych. Można jeszcze składać kartki z naszymi imionami i nazwiskami naszych bliskich zmarłych w kancelarii bądź w zakrystii. O godz. 19.15 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci z klas pierwszych przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej w salce na plebanii.
 3. W środę po Mszy Świętej nowennowej zapraszamy na Krąg Biblijny.
 4. W najbliższą sobotę 11 lutego będziemy obchodzić Światowy Dzień Chorego. Miejscem uroczystości archidiecezjalnych będzie Bazylika Archikatedralna Świętej Rodziny w Częstochowie. Uroczystej Eucharystii, która będzie sprawowana w dniu o godz. 11.00, będzie przewodniczył Arcybiskup Wacław Depo – Metropolita Częstochowski. W naszym kościele Msza św. w intencji wszystkich chorych z naszej parafii o godz. 7. 00. W następną niedzielę 12 lutego po każdej Msze Św. odbędzie się zbiorka ofiar do puszek na Katolicki Ruch Dobroczynny „Betel”.
 5. Informujemy, że 23 lutego do godz. 14.00 na placu kościelnym będą zabierane do utylizacji elektroodpady i zużyty sprzęt elektroniczny. Dochód z tej zbiórki przeznaczony będzie na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
 6. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne
 • w poniedziałek – św.  Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników
 • w piątek – św. Scholastyki, dziewicy
 • w sobotę – Najświętszej Maryi Panny z Lourdes
 1. Przypominamy, że nasza kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu jest otwarta od 7.30 (po Mszy rannej), aż do Mszy wieczornej, kiedy to odmawiany jest różaniec
  (o godz. 17.50) oraz odbywa się zakończenie adoracji i błogosławieństwo.
 2. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Polecamy „Jakubowe Nowiny” i tygodnik katolicki „Niedziela”.
 3. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Iwona Ciuk, Jan Mielczarek oraz Zofia Cianciara. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….
  Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.