Informacje duszpasterskie V Niedziela Wielkiego Postu – 07.04.2019 r.

Rozpoczynamy dziś Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii – czas odnowy naszych relacji z Bogiem i ludźmi. Przewodniczy im ks. Tomasz Nowak, proboszcz (od 25 lat) parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gniazdowie, kustosz pięknego sanktuarium św. Jana Vianneya w Mzykach, a w latach 1991-1993 wikariusz naszej parafii. Witamy Go bardzo  serdecznie  w  naszej wspólnocie. Owoce tych duchowych ćwiczeń i księdza rekolekcjonistę polecamy modlitwie parafian.

 

 1. Program rekolekcji jest podany w gablotach. Jest on również wywieszony na drzwiach wejściowych Kościoła i dostępny na stronie internetowej. Nauki dla dorosłych w dni powszednie będą o godz. 7.00, 9.00, 17.00, i 18.30 Na godz. 18.30 zapraszamy również młodzież z klas gimnazjalnych w ramach comiesięcznego spotkania oraz młodzież uczącą się, studiującą,  pracującą i bezrobotną. W środę dzień spowiedzi  świętej. Skorzystajmy w tym czasie z posługi spowiedników i nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni. Zachęcamy do uczestnictwa w rekolekcjach naszych parafian, do modlitwy w intencji prowadzącego oraz wszystkich uczestników rekolekcji.
 2. Od poniedziałku do środy będą także odbywać się rekolekcje dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 40 (Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1) w Częstochowie.
 3. W dni rekolekcyjne tj. w poniedziałek, wtorek i środę Kancelaria Parafialna będzie czynna od godz. 16.30 do 17.30.
 4. Spotkanie rodziców i dzieci klas II w najbliższy wtorek ze względu na rekolekcje nie odbędzie się. Zapraszamy na rekolekcje.
 5. W piątek, w godzinach rannych, odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych, których nie odwiedzamy w I piątki. Prosimy ich zgłosić w kancelarii lub w zakrystii najpóźniej do środy.
 6. Za tydzień Niedziela Palmowa. Podczas każdej Mszy św. będą święcone gałązki palm. Niedziela Palmowa jest Światowym Dniem Młodzieży, dlatego nasza młodzież jest zaproszona w tym roku do Częstochowskiego Wyższego Seminarium Duchownego przy ul. Św. Barbary 41. Obchody XXXIV ŚDM rozpoczną się o godz. 14.00 koncertem grupy Tau. Szczegóły na plakacie informacyjnym.
 7. Po każdej Mszy św. są rozprowadzane baranki wielkanocne i paschaliki. Zachęcamy do ich nabywania.
 8. W następną II niedzielę miesiąca taca będzie przeznaczone na prace remontowe
  w naszym kościele.
 9. Polecamy lekturę: Niedzieli i Jakubowych Nowin.

W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:
Ewa Wawrzyniak, Jan Mizgała, Zofia Małasiewicz.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…