Informacje duszpasterskie V Niedziela Wielkiego Postu – 03 .04.2022 r

wpis w: Aktualności | 0

„I Ja ciebie nie potępiam. Idź i odtąd już nie grzesz” – mówi Jezus do przyłapanej na cudzołóstwie kobiety. Rozpoczynając drugą część Wielkiego Postu, która przygotowuje nas bezpośrednio do wydarzeń męki, śmierci i zmartwychwstania, chcemy stanąć w prawdzie wobec Boga. Niech udział w Eucharystii otworzy nasze serca na przemieniającą moc Boga, który pragnie ocalić każdego grzesznika.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi Łukasz Połacik, V-ce Dyrektor Wyższego Instytutu Teologicznego i Studium Liturgii i Muzyki Kościelnej w Częstochowie. Księdza rekolekcjonistę serdecznie witamy oraz polecamy gorącej modlitwie. Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas wszystkich Mszy św. niedzielnych, oraz od poniedziałku do środy  o godz. 9.00 i 18.30. Spowiedź św. w środę 6 kwietnia, w godz. 8.00 – 9.30 i 17.30 – 19.00.  Zapraszamy na te spotkania również młodzież. Zaplanujmy sobie czas, aby mieć możliwość uczestniczyć w tym świętym czasie przygotowującym nas do Świąt Wielkanocnych przez osobistą refleksję i modlitwę. Plan rekolekcji jest umieszczony w gablocie, na stronie internetowej i w ogłoszeniach drukowanych i w wielu innych miejscach. Podczas rekolekcji kancelaria nieczynna.
 2. Dzieci ze szkół podstawowych będą mieć swoje rekolekcje w wielki poniedziałek, wielki wtorek i wielką środę. 
 3. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.15, a Droga Krzyżowa
  w piątki o godz. 17.45. Przypominamy, że za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Podczas Gorzkich żali zbierana jest składka na dekorację i kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
 4. W tym tygodniu, 7 kwietnia przypada I czwartek miesiąca. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
 5. Za tydzień Niedziela Palmowa. Podczas każdej Mszy św. będą święcone gałązki palm. Przed Mszą św. o godz.11.00 procesja z palmami przy kościele.
 6. Wielkanocne świece caritas, są dostępne w przedsionku kościoła po Mszach św. oraz
  w kancelarii parafialnej, w godzinach urzędowania. Dochód ze świec zasili działania caritasu a świece będziemy święcić podczas liturgii światła w czasie Wigilii Paschalnej.
 7. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, taca zbierana podczas Mszy św. będzie przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele. Bóg zapłać za wszystkie ofiary. 
 8. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz naszej Caritas.
 9. Polecamy prasę katolicką . Jest; „ Moje Pismo Tęcza” i nowy numer tygodnika „Niedziela”.  Znajdziemy w nim m. in. artykuły: Strach i nadzieja [z abp. Mieczysławem Mokrzyckim rozmawia Krzysztof Tadej], Głos armat i modlitwa [Jarosław Mitek],Finansowi małżonkowie czy finansowi single? 

Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłą Tomirę Chorzelską – Olczyk…..

Niech dobry Pan błogosławi nam na czas rekolekcji i cały nadchodzący tydzień.