Informacje duszpasterskie V Niedziela Wielkanocna – 28.04.2024r.

Informacje duszpasterskie 
V Niedziela Wielkanocna 28 IV 2024r

 

1. Dziś  gościmy przedstawicielkę ze Zgromadzenia Sióstr z Rodziny Betańskiej, która zaprosi nas do modlitwy za kapłanów.

 

2. W tym tygodniu przypadają: święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy w poniedziałek, wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika (dzień modlitw za ludzi pracy i za bezrobotnych) w środę, wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła i św. Zygmunta w czwartek (uroczystość  odpustowa w dekanacie) oraz wspomnienie św. Floriana męczennika w sobotę.

3. W środę rozpoczniemy miesiąc maj. Nabożeństwo majowe w dni powszednie i niedziele o godz. 18.00. Zachęcamy do uczestnictwa nie tylko w nabożeństwie, ale również Mszy Św.

4. W piątek, 3 maja obchodzimy uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, Głównej Patronki Polski i naszej Archidiecezji. Jest to zarazem rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Dzień modlitw w intencji polskiej emigracji. W tę uroczystość Msze św. będą sprawowane u nas o: 7.30; 9.30; 18.30. Z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W  tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca, kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

6. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna 1 i 3 maja.

7. W poniedziałek, 29 kwietnia będziemy przeżywać Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. Szacuje się, że w latach okupacji niemieckiej tj. 1939-1945 zginęło blisko 3 tysięcy polskich duchownych. W samym Dachau zginęło prawie 900 kapłanów. Pamiętajmy o nich w modlitwie.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli można przeczytać artykuł mówiący o powołaniu pt: „Kapłańskie drogi nie są proste”.

9. W sobotę, 11 maja o godzinie 9.00 nabożeństwo pokutne i spowiedź święta dzieci idących w tym roku do I Komunii świętej, ich rodziców i członków  ich  rodzin.

W poniedziałek 13 maja o godzinie 16.45 próba przed rocznicą I Komunii świętej –  tylko dla wyznaczonych  osób: czytający śpiewający niosący dary. We wtorek 14 maja o 16.45 dla wszystkich dzieci. Nabożeństwo pokutne i spowiedź święta Przed rocznicą dla dzieci i ich rodzin w sobotę 18 maja o godzinie 9.00.

W minionym tygodniu odeszli do Pana ŚP. Janina Ślązak, Barbara Migalska, Kazimiera Ciszek, Maria Przeniosło. Pomódlmy się o dar nieba dla nich i wszystkich zmarłych. Wieczny odpoczynek…