Informacje duszpasterskie V Niedziela Wielkanocna – 10.05.2020r.

W niedzielę — dzień zmartwychwstałego Chrystusa — gromadzimy się na Eucharystii, aby iść drogą jaką wskazał nam Zbawiciel, by słuchać Jego prawdy i czerpać z Niego życie. W ten sposób budujemy wspólnotę Kościoła i wypełniamy nasze powołanie. Bóg wezwał nas z ciemności do swego przedziwnego światła, byśmy swym życiem uświęcali ziemię.

  1. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • w środę przypada 13 dzień miesiąca maja, dzień wspomnienia objawień fatimskich. Niestety nie może być tradycyjnego czuwania fatimskiego i procesji, ale zachęcamy do modlitwy różańcowej w domu;
  • w czwartek święto św. Macieja, Apostoła;
  • w sobotę święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.
  1. Nabożeństwa majowe są odprawiane w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz.18.00.
  2. Zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 w intencji uwolnienia od epidemii, zakażonych i personelu medycznego oraz wszystkich, którzy narażają swoje życie dla naszego bezpieczeństwa. Ojciec Święty Franciszek prosi, aby czwartek – 14 maja br. uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Zachęcamy wszystkich do podjęcia tych dzieł pokutnych.
  3. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Zapraszamy wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego na Mszę św. o godz. 18.30 w intencji nawrócenia grzeszników oraz naszych bliskich Zmarłych.
  4. Kancelaria Parafialna działa w tradycyjnych godzinach na zasadzie dyżuru telefonicznego.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, są ciekawe artykuły.
  6. Podziękowanie kierujemy to tych osób, które w ostatnim czasie wsparły parafię modlitwą i darem materialnym. Bóg zapłać!

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

Wanda Izdebska, Janina Czempa, Helena Wróbel, Elżbieta Stolarska.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

 

Niech dobry Pan błogosławi nam na nadchodzący tydzień, niech nas chroni i strzeże.