Informacje duszpasterskie Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 05.06.2022 r.

wpis w: Aktualności | 0

Dzisiaj obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dzień, w którym raz jeszcze z wiarą wołamy: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze tej ziemi”. Nie gaśnie w nas pewność wiary, że Jego moc przynosi Boże owoce w ludzkich sercach poprzez nasze starania, które podejmujemy. W dniu dzisiejszym możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i za udział w publicznym śpiewie lub recytacji hymnu: „O Stworzycielu, Duchu przyjdź”. W Zielone Świątki tradycyjnie przystrajamy nasze domy w zieleń tataraków i brzóz, bo jest to również Święto Ludowe, święto rolników, ogrodników i działkowców. Dzisiejsza niedziela kończy okres komunii wielkanocnej.

 

 1. Nabożeństwa czerwcowesą odprawiane codziennie o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci młodzież i dorosłych do codziennego uczestnictwa.
 2. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała (czwartek, 16 czerwca). Centralna Msza św. będzie odprawiona o godz. 10.00 w Bazylice Archikatedralnej. Po jej zakończeniu wyruszy procesja eucharystyczna alejami NMP na Jasną Górę. Zapraszamy mieszkańców naszej parafii i poszczególne wspólnoty parafialne do przygotowania drugiego ołtarza. Ponieważ obecnie prowadzimy wiele kosztownych prac, a to  przedsięwzięcie (ok. 3 tyś) ma być dziełem nas wszystkich, w związku z tym w przyszłą niedzielę przeprowadzimy na ten cel zbiórkę ofiar do puszek. Prosimy też o przynoszenie płatków kwiatów do zakrystii.
 3. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:                   
  – w poniedziałek, 6 czerwca, święto NMP, Matki Kościoła,  drugi dzień Zielonych Świąt Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 18.30.                                                                                                                        
  – w środę, 8 czerwca, wspomnienie św. Jadwigi, królowej,                                                                  
  – w czwartek, 9 czerwca, święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
  – w sobotę, 11 czerwca, wspomnienie św. Barnaby, Apostoła.
 4. Taca zbierana podczas Mszy św. za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, będzie przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na ten cel. 
 5. W poniedziałek o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie Rodziny Różańcowej (kaplica na plebani), spotkanie Zespołu Formacji Duchowej odbędzie się we wtorek o godz. 16.00 (kaplica na plebani)
 6. Do nabycia są Jakubowe Nowiny i nowy numer tygodnika „Niedziela” . Temat numeru: Zacznij żyć od NOWA w Duchu Świętym,.

Boże Wszechmogący, wejrzyj łaskawie na nasze modlitwy i daj nam swego Ducha, aby umocnił nas w wierze, nadziei i miłości.