Informacje duszpasterskie Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 02.06.2019 r.

Jezus po zmartwychwstaniu przez czterdzieści dni ukazywał się apostołom i mówił im o Królestwie Bożym. Po tym czasie wstąpił do nieba. Jezus nie zostawił nas samych. Obiecał, że będzie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Uczniowie z radością wielbili Boga po tym wydarzeniu. Przyłączmy się i my do tej radości. Niech towarzyszy nam nadzieja, że dołączymy kiedyś do chwały Chrystusa.

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 18.00. W tym tygodniu w czasie nabożeństw odmawiać będziemy Nowennę do Ducha Świętego, która zakończy się w sobotę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcamy wszystkich parafian do sakramentu pokuty, spowiedź dzieci – w piątek od godz. 17.30. W piątek odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i starszych parafian.
 4. W Liturgii bieżącego tygodnia będziemy czcić:
 • w poniedziałek: Męczenników z Ugandy Karola Lwange i Towarzyszy,
 • w środę Św. Bonifacego, Biskupa – Męczennika,
 • w piątek Błogosławionych Męczenników Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego,
 • w sobotę Św. Jadwigę Królową.
 1. We wtorek przypada 40. rocznica pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do naszej Ojczyzny. Zapraszamy do udziału w Mszy Św. dziękczynnej za pontyfikat naszego Świętego Rodaka na Jasnej Górze o godz. 17.00. Przewodniczy: Kard. Stanisław Dziwisz.
 2. W środę o godz.16.30 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca. Zapraszamy.
 3. Spotkanie formacyjne Parafialnego Oddz. Akcji Katolickiej odbędzie się 13 VI 2019.
 4. Za tydzień II niedziela miesiąca. Taca przeznaczona na remont naszej świątyni.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Jakubowych Nowin. Można również nabyć w zakrystii książkę Ks. Abp. Seniora Stanisława Nowaka: Iuxta crucem Tecum stare. Kościół Częstochowski na przełomie II i III tysiąclecia. Cena: 30 zł.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:
Jerzy Królik, Lucyna Gawrońska.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…