INFORMACJE DUSZPASTERSKIE: Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 30 V 2021

 1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.
 2. Jutro przypada Święto Nawiedzenia NMP. Ostatnie nabożeństwo majowe o godz. 18.00.
 3. Nasze modlitwy ubogaca wstawiennictwo świętych:
 • Wtorek (01 VI) – Św. Justyna, męczennika;
 • Sobota (05 VI) – Św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
 1. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych o godz. 18.00 (w oktawie Bożego Ciała podczas procesji po Mszy Św. wieczornej).
 2. W środę (02 VI) o godz. 17.00 próba sypania kwiatów na procesję Bożego Ciała i oktawę Bożego Ciała dla dzieci (szczególnie zapraszamy dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Św.).
 3. W czwartek (03 VI) Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Św. w naszej świątyni o godz. 7.30; 9.30; 11.00 – z procesją do Czterech Ołtarzy wokół kościoła; 17.00
  i 18.30. Zapraszamy do pomocy przy przygotowaniu poszczególnych Ołtarzy na Boże Ciało
  w czwartek o godz. 6.30:

Ołtarz I: Żywy Różaniec;

Ołtarz II: Akcja Katolicka;

Ołtarz III: Bractwo Eucharystyczne;

Ołtarz IV: Parafialna Rada Duszpasterska.

Prosimy o zachowanie pięknej tradycji dekoracji okien w dniu Bożego Ciała na znak naszej wiary w realną obecność Pana Jezusa w Eucharystii.

 1. Od piątku w Oktawie Bożego Ciała codzienną Eucharystię z nieszporami o Najświętszym Sakramencie łączyć będziemy z procesją wokół Kościoła o godz. 18.30 (podczas procesji odmawiana będzie Litania do Serca Pana Jezusa). Do procesji zapraszamy ministrantów, dziewczynki do sypania kwiatów, mężczyzn do niesienia baldachimu i całą asystę parafialną
  i wszystkich wiernych pragnących swą modlitwą i obecnością wielbić Chrystusa Eucharystycznego. Przypominamy o obowiązujących przepisach epidemicznych: zachowanie dystansu
  i w kościele zakrywamy usta i nos.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej w naszym kościele w piątek od godz. 17.30do godz. 18.30.
  W piątek od godz. 8.30 udamy się z posługą sakramentalną do starszych wiekiem i chorych parafian.
 3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedziela, Tęcza, Jakubowe Nowiny.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej i Św. Józefa na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.