Informacje duszpasterskie Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 26.05.2024r.

Informacje duszpasterskie
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 26.05.2024 r

 

W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:               
w środę, 29 maja, wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy,     
w piątek, 31 maja, święto nawiedzenia NMP                                                   
w sobotę, 1 czerwca, wspomnienie św. Justyna, męczennika.

W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym dniu Msze  święte będą  u nas sprawowana o godz.7.30; 9.30; 11.00; ok.12.15 (po odejściu procesji od drugiego ołtarza) i 18.30. Centralna procesja w tym roku rozpocznie się Mszą św. w Bazylice Archikatedralnej celebrowaną przez Arcybiskupa Wacława Depo o godz.10.00. i przejdzie alejami NMP  na Jasną Górę.. Na trasie będą przygotowane cztery ołtarze, drugi przy naszym kościele. Nie zapominajmy, że to jest nasza procesja . Zapraszamy wszystkich parafian do udziału, a zwłaszcza całą parafialną asystę (Bractwo Eucharystyczne  w swoich strojach, Żywy Różaniec, Akcję Katolicką , Parafialną Radę Duszpasterską)  oraz dzieci do sypania kwiatków . Niech nie zabraknie naszego świadectwa wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu. Nasze okna i balkony niech  na tę okazję  przybiorą  religijny wygląd. Niech to będzie też świadectwo naszej wiary, pobożności i radości z tego, że Jezus nas nawiedza.

Dzieci pierwszokomunijne  i wszystkie chętne  do sypania kwiatków  zapraszamy na próbę  w środę  na godzinę 17.00. Zwracamy się też z prośbą o dostarczenie kwiatów na procesję Bożego Ciała.                                                                                                                    W poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszamy Panie do upinania materiału na ramy. Natomiast mężczyzn prosimy o pomoc  i przygotowanie konstrukcji ołtarza we wtorek o godz.17.00. oraz w czwartek o godz.6.30 na montaż ram i dekoracji.

Oktawę  Bożego Ciała świętować będziemy  codziennie o godz. 18.30. Naprzód będzie Msza św. z nieszporami eucharystycznymi , a następnie nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną. Do procesji zapraszamy ministrantów,  dziewczynki do sypania kwiatów , mężczyzn do niesienia baldachimu i całą asystę parafialną i wszystkich wiernych pragnących swą modlitwą i obecnością wielbić Chrystusa Eucharystycznego.             

W sobotę rozpoczyna się miesiąc czerwiec i Nabożeństwa do Serca Pana Jezusa, które będą odprawiane codziennie o godz. 18.00.    

Do chorych udadzą się kapłani w pierwszą sobotę miesiąca.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W  Niedzieli można przeczytać interesującą rozmowę z okazji Dnia Matki pt: „Portret mamy z rodziną w tle”.

W minionym tygodniu odeszli do Pana: Wiesława Nabiałek, Elżbieta Kaczmarzyk, Pelagia Dawczyk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.