Informacje duszpasterskie Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 16.06.2019 r.

Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Każdy z nas jest zaproszony do bliskości z Ojcem, Synem i Duchem Świętym. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.

1. Zapraszamy dzieci młodzież i dorosłych do codziennego uczestniczenia o godz. 18.00 w nabożeństwie czerwcowym ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2. Koniec roku szkolnego zachęca do stanięcia przed Bogiem z dziękczynieniem. Msza św. dziękczynna za miniony rok szkolny odbędzie się 18 VI 2019 o godz. 18.30.

3. Poniedziałek to liturgiczne wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, a piątek św. Alojzego Gonzagi. W tym tygodniu przypada III Piątek miesiąca. O godz.18.30 Msza św. wotywna o Miłosierdziu Bożym z Koronką. Zapraszamy.

4. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym dniu Msze święte będą u nas sprawowana o godz.7.30; 9.30; 11.00; 17.00 i 18.30. Centralna procesja w tym roku rozpocznie się Mszą św. w Bazylice Archikatedralnej o godz.10.00. i przejdzie alejami NMP na Jasną Górę. Na trasie będą przygotowane cztery ołtarze, drugi przy naszym kościele. Nie zapominajmy, że to jest nasza procesja. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału, a zwłaszcza całą parafialną asystę (Bractwo Eucharystyczne w swoich strojach, Żywy Różaniec, Akcję Katolicką, Parafialną Radę Duszpasterską) oraz dzieci do sypania kwiatków. Dzieci pierwszokomunijne i wszystkie chętne do sypania kwiatków zapraszamy na próbę w poniedziałek na godzinę 17.30. Uprzejmie prosimy o pomoc w dekorowaniu trasy procesji we wtorek od godz. 17.00 a ołtarza w czwartek od godz. 6.30. Nasze okna i balkony niech na tę okazję przybiorą religijny wygląd. Niech to będzie też świadectwo naszej wiary, pobożności i radości z tego, że Jezus nas nawiedza. Prosimy o przynoszenie kwiatów do zakrystii. Przypominamy, że w czwartek odbędzie się koncert uwielbienia Ja Jestem. Rozpoczęcie o godz. 19.30. Więcej informacji na plakacie.

5. Oktawę Bożego Ciała świętować będziemy codziennie od 21 do 27 czerwca o godz. 18.30. Naprzód będzie Msza św. z nieszporami eucharystycznymi, a następnie nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną. Do procesji zapraszamy ministrantów, dziewczynki do sypania kwiatów, mężczyzn do niesienia baldachimu i całą asystę parafialną i wszystkich wiernych pragnących swą modlitwą i obecnością wielbić Chrystusa Eucharystycznego.

6. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na prace przy naszym kościele. W ostatnim czasie nasza „kasa remontowa” wzrosła o kwotę 4960 zł.

7. W nowym numerze tygodnika „Niedziela” znajdziemy m.in. materiały na temat Trójcy Świętej, Eucharystii w kontekście uroczystości Bożego Ciała, współczesnych prześladowań chrześcijan, uzdrowienia za wstawiennictwem św. Charbela, br. Alberta Chmielowskiego oraz o światowym lobby promującym proceder pedofilii.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:
Mirosław Ciak, Stefan Miłkowski
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…