Informacje duszpasterskie Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 12.06.2022 r

wpis w: Aktualności | 0

Istnienie trzech Osób w jedynym Bogu było nie do przyjęcia dla Żydów strzegących prawdy
o jedności Boga. „Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy” – zapewnia Zbawiciel. Oto delikatność Boga, który nie forsuje ludzkiej świadomości, ale ją stopniowo kształtuje. Prośmy Go, aby dziś pozwolił nam uczynić kolejny krok na drodze rozumienia prawdy objawionej.

 

 1. W najbliższy poniedziałek 13 czerwca o godz. 18.00 odbędzie się kolejne nabożeństwo fatimskie a po powrocie procesji do kościoła odmówimy litanię do Serca Jezusowego.

 

 1. W środę – święto 27. Pułku Piechoty, który stacjonował w Częstochowie i walczył w kampanii wrześniowej w składzie 7. Dywizji Piechoty, z tej racji w naszym kościele o 17.00 zostanie odprawiona Msza św.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy wspomnienia: w poniedziałek – św. Antoniego Padewskiego, prezbitera i doktora Kościoła, naszą modlitwą otaczamy Księdza Biskupa Antoniego Długosza i wszystkich solenizantów ; w wtorek- bł. Michała Kozala, biskupa; w piątek – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

 

 1. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym dniu Msze święte będą  u nas sprawowana o godz.7.30; 9.30; 11.00; ok.12.00(po odejściu procesji od drugiego ołtarza ) i 18.30.   Centralna procesja w tym roku rozpocznie się Mszą św. w Bazylice Archikatedralnej o godz.10.00. i przejdzie alejami NMP  na Jasną Górę.. Na trasie będą przygotowane cztery ołtarze, drugi przy naszym kościele. Nie zapominajmy, że to jest nasza procesja . Zapraszamy wszystkich parafian do udziału , a zwłaszcza całą parafialną asystę (Bractwo Eucharystyczne  w swoich strojach, Żywy Różaniec, Akcję Katolicką , Parafialną Radę Duszpasterską )  oraz dzieci do sypania kwiatków. Niech nie zabraknie naszego świadectwa wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu. Dzieci pierwszokomunijne  i wszystkie chętne  do sypania kwiatków  zapraszamy na próbę  w środę  na godzinę 17.00. Uprzejmie prosimy o pomoc  w udekorowaniu trasy procesji we wtorek
  o godz.17.00 (4. mężczyzn) i przygotowanie konstrukcji ołtarza  od  19.00, panie prosimy o pomoc przy dekoracji (upinanie materiału) także po godz. 19.00  oraz  w   czwartek od godz.6.00. Nasze okna i balkony niech  na tę okazję  przybiorą  religijny wygląd. Niech to będzie też świadectwo naszej wiary, pobożności i radości z tego, że Jezus nas nawiedza.

 

 1. Oktawę Bożego Ciała świętować będziemy  codziennie od 17 do 23  czerwca  o godz. 18.30. Naprzód będzie Msza św. z nieszporami eucharystycznymi, a następnie nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną. Do procesji zapraszamy ministrantów,  dziewczynki do sypania kwiatów, mężczyzn do niesienia baldachimu i całą asystę parafialną i wszystkich wiernych pragnących swą modlitwą i obecnością wielbić Chrystusa Eucharystycznego.

                    

 1. W tym tygodniu przypada III Piątek miesiąca. O godz.18.30 Msza św. wotywna
  o Miłosierdziu Bożym z Koronką.
 2. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Polecamy Jakubowe Nowiny
  i tygodnik Niedziela. Temat numeru: U Pana Boga na służbie.
 3. Dziś można składać ofiary do puszek na wydatki związane z naszym udziałem w procesji Bożego Ciała (m in. wystrój naszego ołtarza). Za każdy dar serca składamy Bóg zapłać.
 4. Dziękujmy za ofiary składane  na tace, przesyłane na konto parafialne lub składane indywidualnie, Bóg Zapłać .