Informacje duszpasterskie – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

Informacje duszpasterskie

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

25.11.2018r.

Nasz Pan Jezus Chrystus zakrólował z krzyża jako jedyny władca, który bierze na siebie grzechy swych poddanych. Uwielbiajmy naszego Króla i przyjmijmy Jego władzę, bo Jego panowanie nigdy nie przeminie, a Jego Królestwo nie ulegnie zagładzie.

  1. W ostatnią niedzielę roku liturgicznego Kościół zaprasza nas do refleksji nad Osobą
    i tajemnicą Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To święto ustanowione przez Papieża Piusa XI pomaga nam, lepiej zrozumieć centralne miejsce Chrystusa, który ma władzę nad wszystkim i wszystko oddaje we władanie Ojcu tak, aby Bóg był wszystkim
    we wszystkich.
  2. W dzisiejszą Uroczystość kończy się kolejny rok duszpasterski, który przeżywaliśmy pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej i KSM-u. Odmawiając dziś pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu, można dzisiaj zyskać odpust zupełny.
  3. We wtorek o 17.30 katecheza dla dzieci z kl. IV SP i ich rodziców w domu parafialnym. Zapraszamy.
  4. W najbliższy piątek liturgiczne wspomnienie Św. Andrzeja Apostoła. W tym tygodniu przypada także I sobota miesiąca – odpowiednie nabożeństwo po Mszy Św. o godz. 7.00.
  5. Zapraszamy do modlitwy zgiętych kolan przed Najświętszym Sakramentem w Kaplicy Adoracji od poniedziałku do soboty, od godz. 7.30 do 18.00. Różaniec w intencji Ojczyzny, naszej Parafii i naszych Rodzin w kaplicy Adoracji o godz. 17.30.
  6. W nowym numerze tygodnika „Niedziela” znajdziemy m.in. przypomnienie wydarzenia z 2016 roku, kiedy to pasterze Kościoła w Polsce, widząc zagrożenie płynące ze świata, który chce usunąć Jezusa z życia społeczności i jednostek, przyjęli Chrystusa za króla naszych serc i naszej Ojczyzny. Do nabycia także nasza gazetka parafialna „Jakubowe Nowiny”.

W minionym tygodniu odeszła do Pana Grażyna Sowińska.

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…