Informacje duszpasterskie Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata 24.11.2019r.

 

  1. W życiu liturgicznym Kościół kończy kolejny rok. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela roku kościelnego i Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – patronalne święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Z tej okazji członkom naszego parafialnego oddziału Akcji Katolickiej dziękujemy za zaangażowanie w życie naszej parafii. 
  2. Po Mszy św. o godz. 12.30 nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia Rodziny Ludzkiej Chrystusowi Królowi. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia można uzyskać odpust zupełny.
  3. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: w poniedziałek – św. Katarzynę Aleksandryjską oraz bł. Franciszkę Siedliską – założycielkę Sióstr Nazaretanek, w sobotę – św. Andrzeja, Apostoła.  
  4. W poniedziałek o godz. 17.30 w salce parafialnej spotkanie formacyjne Zespołu Formacji Duchowej im. Św. Jana Pawła II. Tematem spotkania będzie życie i duchowość św. Rity z Cascia. 
  5. W sobotę o godz. 15.00 (30XI) Akcja Katolicka zaprasza chętnych do kaplicy adoracyjnej na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem a następnie na konferencje. Szczegóły na plakacie.
  6. Dzisiaj i przez kolejne następne niedziele, po każdej Mszy świętej, rozprowadzane są  świece Caritas na stół wigilijny w ramach akcji: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  7. 7. Roznoszone są poświęcone  płatki. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na cele parafialne.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzielę czy Jakubowe Nowiny.

 

W minionym tygodniu odeszli  do Pana: 

Halina Bajdor; Andrzej Pawlikowski; Teresa Kęsa

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…