INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 22 XI 2020 r.

  1. W życiu liturgicznym Kościół kończy kolejny rok. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela roku kościelnego i Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – patronalne święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Z tej okazji członkom naszego parafialnego oddziału Akcji Katolickiej dziękujemy za zaangażowanie w życie naszej parafii. Msza Św. w intencji Akcji Katolickiej dziś o godz. 12.30. Po tej Mszy św. nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia Rodziny Ludzkiej Chrystusowi Królowi. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia można uzyskać odpust zupełny. 
  1. W związku z ostatnimi rozporządzeniami państwowymi w naszym kościele może przebywać w czasie liturgii 27 osób, a w kaplicy 5 osóbPrzypominamy WSZYSTKIMo bezwzględnym obowiązku noszenia maseczki lub przyłbicy w kościele w czasie nabożeństw liturgicznych. 
  1. Z kalendarza liturgicznego:
  • w niedzielę (22 XI) – św. Cecylia, patronki śpiewu i muzyki kościelnej. W modlitwie pamiętajmy o wszystkich dbających o muzyczną oprawę Mszy św. i nabożeństw w naszej świątyni. Z tej okazji Panu organiście i zespołom muzycznym działającym przy naszej parafii,  składamy serdeczne życzenia i podziękowania za ich zaangażowanie. Niech św. Cecylia wyprasza im potrzebne łaski, aby ta posługa prowadziła wszystkich do Jezusa i pomagała im wzrastać w wierze, a samym muzykom dawała wiele radości;
  • we wtorek (24 XI ) – św. Andrzej Dung-Lac, prezbiter i Towarzysze, męczennicy wietnamscy;
  • w środę (25 XI) – św. Katarzyna Aleksandryjska, dziewica i męczennica;
  1. Za tydzień Pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczniemy nowy rok liturgiczny w Kościele oraz radosny czas oczekiwania na obchód Świąt Bożego Narodzenia. 
  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy numer Niedzieli.

 

Bóg powołał do wieczności z naszej parafii:

Śp. Marcina Krupskiego

Śp. Cecylię Krawczyk

Śp. Krystynę Ciepielską

Śp. Danutę Mokranowską

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…