INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Trzecia Niedziela Zwykła – 24 I 2021 r.

  1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Ma ona sprowokować wszystkich wiernych, aby Biblia nie była dla nich jedną z wielu książek, lecz Słowem Życia, które niesie Zbawienie, ma przyczynić się do tego, aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego. Zachęcamy szczególnie może dziś do pochylenia się nad Słowem Bożym i rodzinnego czytania Pisma Świętego.
  2. Dzisiaj mamy Dzień solidarności z Chorwacją, modlimy się za tysiące poszkodowanych naszych bliźnich na skutek kilkakrotnych trzęsień ziemi pod koniec grudnia ubiegłego roku, za tragicznie zmarłych, setki rannych i tysiące osób pozbawionych dachu nad głową. Po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek przeznaczonych na ten cel.
  3. Jutro liturgiczne wspomnienie Nawrócenia św. Pawła, Apostoła, we wtorek wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, obchodzimy Dzień Islamu w Kościele w Polsce, w czwartek św. Tomasza z Akwinu.
  4. We wtorek w kaplicy na plebanii zapraszamy na katechezę Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Na godz. 18.00 zapraszamy rodziców dzieci z kl. 3a,
    na godz. 19.00 rodziców dzieci klasy 3b i rodziców dzieci spoza ZS-P nr 1.
  5. Zgodnie z zapowiedzią, w poniedziałek 25 stycznia rozpoczniemy w naszej parafii Kolędę, którą w bieżącym roku, ze względów bezpieczeństwa, będziemy przeżywali w zmienionej formie. Tym razem to my, kapłani zapraszamy Was, Drodzy Parafianie, do świątyni, na nabożeństwo kolędowe o godz. 17.30, które będziemy celebrowali od poniedziałku do soboty w intencji Mieszkańców poszczególnych ulic. Będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo, zdrowie, uwolnienie od epidemii i wszelkie dobro potrzebne w rodzinach. To spotkanie będzie też okazją do przekazania ważnych informacji, dotyczących nowego roku duszpasterskiego, wydarzeń, planów i wyzwań, przed którymi wszyscy stajemy. Program umieszczony jest w gablotach przy wyjściu z kościoła oraz na naszej stronie internetowej. Bardzo prosimy, aby na to spotkanie modlitewne w którym będziemy prosić o błogosławieństwo Boże dla waszych domostw, przyszedł tylko jeden przedstawiciel z danej rodziny, abyśmy zachowali przepisy rygoru sanitarnego. Prosimy, aby zabrać naczynie z wodą, która zostanie poświęcona podczas nabożeństwa. Bardzo dziękujemy Wam za materialne wsparcie naszej wspólnoty parafialnej, za współpracę
    i zrozumienie. Jesteśmy wdzięczni za Waszą życzliwość i serdeczność. Kolęda u osób, które zadeklarowały chęć przyjęcia kapłana od wtorku do soboty.
  6. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i czasopism katolickich: Niedziela, Moje Pismo Tęcza.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

Śp.: Henryk MRÓZ; Lidia KAŹMIERCZAK

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.